AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Niezwykle emocjonujące widowisko stworzyli w środowy wieczór koszykarze AZS Koszalin i Polskiego Cukru Toruń.

Akademicy, którzy przystąpili do tego spotkania pod wodzą Kamila Sadowskiego, dobrze rozpoczęli pojedynek i mimo kilku, krótkich okresów przestoju, prowadzili po pierwszej kwarcie 21:10. W drugiej odsłonie oba zespoły miały olbrzymie problemy ze skutecznością. Przewaga gospodarzy rosła jednak wraz z upływającym czasem i na długą przerwę koszaliński zespół zszedł przy stanie 37:24.

W trzeciej kwarcie do głosu doszedł lider PLK, który z mozołem zaczął odrabiać straty. Czwarta kwarta przyniosła ogromne emocje. Ostatecznie po rzutach wolnych wykonywanych przez Piotra Stelmacha tuż przed końcową syreną, AZS zwyciężył 82:80.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)