Wolontariusze z Castoramy Koszalin zbudowali nadzieję – powstała nowa sala spotkań w koszalińskim hospicjum

Materiał informacyjny Fundacja Castorama
Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie doczekało się wymarzonej przemiany - wyremontowanej i nowocześnie wyposażonej sali spotkań. Udało się to zrobić, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Castoramy Koszalin oraz wsparciu Fundacji Castorama. Pomieszczenie, które pełni kluczową rolę w życiu placówki, stało się przyjaznym miejscem, wspierającym realizację misji hospicjum - zapewnienie godnej opieki nieuleczalnie chorym pacjentom.

Wolontariusze Castoramy w całej Polsce angażują się w akcje poprawiające warunki, w których mieszkają i leczą się najbardziej potrzebujący. Tak było też teraz. Remont pomieszczenia w koszalińskim hospicjum i wyposażenie go w sprzęt elektroniczny i multimedialny pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu placówki. Przy modernizacji sali uwzględniono specjalne potrzeby i wymagania nieuleczalnie chorych pacjentów. Wolontariusze przeprowadzili generalny remont oraz zamontowali nowe wyposażenie oraz sprzęt elektroniczny. Zadbali o każdy szczegóły, aby spotkania były jeszcze bardziej komfortowe i odbywały się w domowej atmosferze. Pobyt w hospicjum to bolesne doświadczenie zarówno dla chorych, jak i ich rodzin. Przebywanie w przyjaznych warunkach poprawia ich samopoczucie w trudnych chwilach.

Pokój spotkań, to pierwsze miejsce, do którego zapraszamy osoby, chcące zgłosić swoich bliskich do naszej placówki. Chcieliśmy, żeby było ono jak najbardziej przyjazne i domowe. By ten pierwszy, często trudny, kontakt odbył się w miłym otoczeniu. Zielone ściany, zdobiące salę spotkań, symbolizują nadzieję, którą chcemy przekazać naszym podopiecznym oraz ich rodzinom, przerażonym utratą bliskiej im osoby – mówi Maria Okońska, prezes zarządu hospicjum w Koszalinie.

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie od lat sprawuje opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi zarówno w ich domach, jak i w ośrodku stacjonarnym, dysponującym aktualnie 28 miejscami. Zespół placówki dba o zapewnienie swoim podopiecznym jak najlepszych warunków w najtrudniejszym dla nich okresie. Uśmierzanie bólu, wyciszanie stanów lękowych i zapobieganie depresji pacjentów to codzienność, z którą zmagają się pracownicy hospicjum. Ideą opieki paliatywnej jest skierowanie całej uwagi i wrażliwości na potrzeby chorego, stwarzając mu jednocześnie dogodne warunki do aktywnego cieszenia się każdym dniem. Pokój spotkań pełni także funkcję sali konferencyjnej dla personelu ośrodka. Jego przebudowa i unowocześnienie wpłynie na komfort ich ciężkiej pracy.

Wiemy, jak ogromną rolę w procesie choroby i utraty bliskiej osoby stanowią wykwalifikowani specjaliści. Cała kadra hospicjum w Koszalinie robi wspaniałą robotę, pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom. Zapewnienie im godnych warunków było dla nas ogromną radością. Chcieliśmy pokazać naszą wdzięczność i szacunek do pracy, która wykonują. Jestem dumny, że nasi pracownicy po raz kolejny tak licznie zaangażowali się w pomoc lokalnej społeczności – mówi Mariusz Potorski, dyrektor Castorama Koszalin.

Remont zakończył się w grudniu. Już teraz podopieczni placówki, ich rodziny i personel mogą cieszyć się wyremontowanym wnętrzem pokoju spotkań. Dzięki tej inicjatywie, Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie stało się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem, wspierającym godną opiekę dla nieuleczalnie chorych pacjentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto