Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Przystanek Historia. Wsiadamy

Katarzyna Chybowska
Karolina Wichowska
Karolina Wichowska Radek Koleśnik
We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach nowej inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.

Centrum Edukacji Przystanek Historia będzie otwierać swoje podwoje dwa razy w miesiącu.
– Chcemy, żeby to było miejsce, w którym ludzie, którzy lubią i interesują się najnowszą historią mogli wzbogacić swoją wiedzę, spotkać się i porozmawiać – mówi Magdalena Wujda, koordynatorka projektu w Koszalinie, na co dzień pracująca w oddziałowym biurze edukacji publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. – Zaczynamy od Koszalina, bo chcemy w ten sposób odpowiedzieć na zarzut, że Instytut Pamięci Narodowej wycofuje swoje działania z miasta.
We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie w Koszalinie. Przyjechała na nie Karolina Wichowska, autorka książki pt. Łączka. Poszukiwania i identyfikacja ofiar terroru komunistycznego na warszawskich Powązkach.

Cyklicznie i za darmo

Przystanek Historia będzie odbywał się co dwa tygodnie, we wtorki o godz. 17 w gmachu Biblioteki Publicznej w Koszalinie. Wstęp jest wolny.
– Nie chcemy ograniczać grupy naszych odbiorców, ale treści, które będziemy przekazywać są skierowane raczej do dorosłych i młodzieży. Choć, w zależności od tematu czy zainteresowań, zapraszamy też i dzieci – mówi pani Magdalena.

Kolejne spotkanie

Mniej więcej na tydzień przed kolejnym Przystankiem będzie ogłaszany temat, który zostanie podjęty oraz nazwiska gości.
– Na drugie spotkanie zapraszamy 27 października.Wówczas zajmiemy się grą planszową pod nazwą W obronie Lwowa – informuje koordynatorka. – Przyjadą do nas jej twórcy Karol Madaj i Tomasz Ginter, by opowiedzieć nam o zasadach oraz przedstawić grę.
Centrum planuje też rozstawienie kilku stołów, by w czasie spotkania każdy mógł zapoznać się z grą i ją od razu wypróbować. Będzie to też świetna okazja do zadania pytań twórcom .

Warto zajrzeć

Wszelkie informacje dotyczące Centrum Edukacyjnego IPN. Przystanek Historia znajdziecie na fanpage’u portalu społecznościowego Centrum: www.facebook.com/przystanek.koszalin

- Będziemy informować tam na bieżąco o kolejnych spotkaniach. Przeprowadzamy też konkursy. Przed następnym przystankiem będziemy mieć do wygrania grę W obronie Lwowa - dodaje pani Magdalena.
Wszystkie osoby zainteresowane inicjatywą IPN, proszone są też o bezpośredni kontakt z koordynatorką pod numerem tel. 091 3 129 432. Można też zajrzeć na stronę: ipn.gov.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto