Skuteczni skrzydłowi. Gwardia Koszalin - Henri Lloyd Brodnica 34:29 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Szczypiorniści Gwardii Koszalin pokonali na swoim parkiecie Henri Lloyd Brodnica 34:29 Dawid Jaśkiewicz
W meczu II ligi mężczyzn, szczypiorniści Gwardii Koszalin pokonali we własnej hali Henri Lloyd Brodnica 34:29.

Koszaliński zespół nie poniósł na swoim terenie jeszcze żadnej porażki. Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem. Dopiero po kwadransie rywalizacji uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy skrzętnie wykorzystywali słabą skuteczność rywali w ataku. Po 13:8 w 18 minucie spotkania, dziewięć minut później różnica wynosiła już siedem trafień (17:10). Znakomite zawody rozgrywali skrzydłowi drużyny z naszego miasta – Jakub Radosz i Bartosz Tołłoczko, którzy w całym meczu rzucili łącznie ponad 16 bramek. Zespoły zeszły na przerwę przy stanie 18:12.

W pierwszych minutach po zmianie stron gościom udało się zniwelować stratę do zaledwie trzech trafień (20:17 w 38 min.). Gwardia odpowiedziała prawdziwym koncertem gry w ataku i po sześciu minutach przewaga naszego zespołu ponownie wynosiła siedem bramek (26:19). W końcówce spotkania podopieczni Piotra Stasiuka zwolnili nieco tempo, lecz nie przeszkodziło to im w odniesieniu cennego zwycięstwa.

Gwardia Koszalin – Henri Lloyd Brodnica 34:29 (18:12)
Najwięcej bramek: Radosz 10, Tołłoczko 6, Nowicki 5.