Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmy, spotkania, rozmowy. Trwa Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

Piotr Polechoński
We wtorek ruszył 15. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”. Jak zawsze ten wyjątkowy festiwal ma wyjątkowo bogatą ofertę, nie tylko filmową. Festiwal trwa do soboty, 8 września. Zarezerwujcie ten czas i spędźcie czas w gronie bliskich osób z najlepszymi filmami. Szczegóły poniżej.

O tym, że festiwal ma bogatą ofertę, można się przekonać do najbliższej soboty włącznie, gdy poznamy tegorocznych laureatów. Przez ten czas widzowie mogą zobaczyć 34 konkursowe filmy z całego świata (do konkursu zakwalifikowało się 7 filmów amatorskich, 12 fabularnych i 15 dokumentalnych).

W trakcie festiwalu prezentowanych jest również osiem filmów pozakonkursowych.

Są też koncerty, wystawy i spotkania z niezwykłymi ludźmi. W trakcie festiwalu nie brakuje też happeningów tworzonych przez teatry, otwartych dyskusji oraz warsztatów artystycznych. Zaplanowano także spotkania z gośćmi festiwalu. Do Koszalina m.in. przyjechały Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która będąc osobą poruszającą się na wózku zdobyła najwyższe tatrzańskie szczyt, Adrianna Zawadzińska (Miss Polski na Wózku 2017) oraz twórcy ze świata filmu jak Bodo Kox i Wojciech Mecwaldowski.

Jak co roku gospodarzem koszalińskiego festiwalu jest Koszalińska Biblioteka Publiczna, której sala kinowa i przylegający do placówki plac Polonii - gdzie powstało festiwalowe miasteczko - przez pięć dni są do dyspozycji festiwalowej społeczności.

- Nasze tegoroczne spotkanie jest wyjątkowe, bo jubileuszowe, po raz pierwszy też obraduje też jury młodzieżowe - mówi Barbara Jaroszyk, dyrektor koszalińskiego Festiwalu.

- Ważne jest też festiwalowe hasło, które brzmi „Rodzina bez retuszu”. Chcemy porozmawiać o tym, jak rodzina wpływa na niepełnosprawność jednego lub więcej jej członków, jakim jest dla nich wsparciem, co się dzieje, gdy takiego wsparcia nie ma. Jednocześnie, biorąc pod uwagę jak ważny jest to temat, chcemy odwrócić pytanie i zapytać o to jak taka niepełnosprawność któregoś z członków rodziny wpływa na jej funkcjonowanie . Jakie taka sytuacja wywołuje problemy , napięcia i jak sobie z nimi radzić. Oprócz tego jak zawsze pokażemy dużo dobrego kina z całej Europy, odwiedzą nas niezwykli i ciekawi goście, a w naszym festiwalowym miasteczku cały czas coś się będzie dziać. Przyjdźcie, przekonajcie się sami. Do soboty wydarzy się jeszcze tutaj naprawdę dużo fajnych rzeczy - zaprasza Barbara Jaroszyk.

Dyrektor festiwalu dodaje też jak ważne dla organizacji całej imprezy jest pomoc wolontariuszy i instytucji wspierających ten projekt.

- Dlatego bardzo serdecznie chciałabym podziękować Archiwum Państwowemu, Zakładowi Karnemu i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie z Koszalina oraz tym wszystkim wspaniałym młodym ludziom, którzy za darmo poświęcają swój wolny czas, aby nas wesprzeć. Bardzo im wszystkim dziękuję - podkreśla Barbra Jaroszyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto