Emocje do końca. Gwardia Koszalin - GKS Żukowo 21:22 [wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Szczypiorniści Gwardii Koszalin (białe koszulki), mimo niezwykle walecznej postawy w drugiej części meczu, ulegli wiceliderowi rozgrywek, GKS Żukowo 21:22 Dawid Jaśkiewicz
Szczypiorniści Gwardii Koszalin po emocjonującym meczu ulegli wiceliderowi rozgrywek, GKS Żukowo 21:22.

Zespół z naszego miasta o pierwszej połowie sobotniego meczu z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze grali w tej części bardzo ospale, popełniając wiele prostych, niewymuszonych strat. Dość powiedzieć, że po 18 minutach gry koszaliński zespół zaledwie trzykrotnie zdołał trafić do siatki rywala. W końcówce tej odsłony podopieczni Piotra Stasiuka przegrywali już 6:13, a ostatecznie zeszli na przerwę z sześciobramkową stratą.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w hali Gwardii oglądali zupełnie inny zespół. Niesieni głośnym dopingiem fanów gospodarze zaczęli grać bardzo agresywnie w obronie, a po szybkich kontrach sukcesywnie zmniejszali stratę do rywala. Olbrzymie poświęcenie gwardzistów w defensywie pozwoliło gościom na rzucenie zaledwie dwóch bramek w ciągu piętnastu minut. W 45 minucie koszalinianie objęli upragnione prowadzenie, a po chwili zwiększyli przewagę do dwóch trafień (17:15).

Wicelider przebudził się jednak z marazmu i błyskawicznie uciekł miejscowym na trzy trafienia. Nasz zespół nie zrezygnował z walki i do końcowej syreny oglądaliśmy pełne emocji widowisko. W ostatniej akcji meczu podopieczni Piotra Stasiuka bliscy byli wyrównania, lecz ostatecznie dwa punkty pojechały do Żukowa.

Gwardia Koszalin – GKS Żukowo 21:22 (7:13)