AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 83:75 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Ważną wygraną z wyżej notowanym rywalem w rozgrywkach koszykarskiej ekstraklasy odnieśli gracze AZS Koszalin.

Podopieczni Piotra Ignatowicza pokonali na swoim parkiecie MKS Dąbrowa Górnicza, choć po drugiej kwarcie wydawało się, że będzie to misja praktycznie niemożliwa. Po fatalnej tej części meczu, Akademicy przegrywali już nawet siedemnastoma punktami (23:40). Goście raz po raz przeprowadzali efektowne akcje, często zmuszając gospodarzy do popełniania prostych strat.

Koszaliński zespół przeszedł po przerwie olbrzymią metamorfozę. Tym razem to miejscowi zaczęli dyktować warunki na parkiecie, a przyjezdni w żaden sposób nie potrafili się temu przeciwstawić. Ostatnia kwarta zapowiadała ogromne emocje. W końcówce spotkania to Akademicy zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie zwyciężyli 83:75.

AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 83:75 (22:25, 18:24, 25:11, 18:15)

AZS: Curtis Millage 19, Darrell Harris 18, Piotr Stelmach 12, Kenny Manigault 11, Remon Nelson 10, Jakub Zalewski 8, Marcin Nowakowski 3, Daniel Wall 2, Sławomir Sikora 0, Artur Pabianek 0.