Wygrali po dogrywce. AZS Koszalin - Trefl Sopot 75:74

Dawid Jaśkiewicz
Koszykarze AZS Koszalin (białe stroje) po emocjonującym meczu odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Akademicy podejmowali na swoim parkiecie Trefla Sopot. Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania po porażkach poniesionych w pierwszej serii gier. Goście udanie rozpoczęli sobotnie starcie, a w ich szeregach szczególnie groźny był Josip Bilinovac, którego celne rzuty z obwodu pozwoliły Treflowi wypracować kilkupunktową przewagę.

W drugiej kwarcie gospodarzom udało się zredukować stratę do rywala, a nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Znakomite zawody rozgrywał skrzydłowy AZS, Patrik Auda. Reprezentant Czech zdobył w całym meczu 27 punktów oraz zebrał 12 piłek.

Po długiej przerwie ponownie do głosu doszli goście. Jeszcze trzy minuty przed końcem spotkania przewaga sopocian wynosiła siedem punktów. Ambitna pogoń oraz celny rzut Artura Mielczarka z ostatnich sekund pojedynku dał AZS remis 69:69.

Dogrywka dostarczyła ogromnych emocji. Jednym z najważniejszych punktów tego fragmentu meczu był blok Devona Austina na Marcinie Stefańskim. Ostatecznie AZS zwyciężył 75:74 (17:21, 18:13, 15:22, 19:13, d. 6:5).