Ted Scott bohaterem Kotwicy

Paweł Majchrzak/Archiwum
Kotwica Kołobrzeg sprawiła niespodziankę i pokonała Trefl Sopot 77:68. Pierwsze skrzypce wśród "Czarodziejów z wydm" zagrał ponownie Ted Scott.

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana z lekką i zakończyła się remisem po 23. W drugiej odsłonie Kotwica wypracowała sobie kilku punktową przewagę, nie potrafiła jej jednak utrzymać do przerwy i po 20 minutach to goście prowadzili 40:38

Decydująca dla losów meczu kazała się trzecia kwarta, wygrana przez gospodarzy 17:8. Siedmiopunktowa zaliczka okazała się wystarczająca – oba zespoły w czwartej kwarcie wymieniały się ciosami, jednak Kotwica nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk.

Bohaterem meczu był Ted Scott. W sobotę przeciwko Treflowi Scott rzucił 28 punktów przyczynił się do zwycięstwa nad Treflem. Dobry mecz rozegrał również Darrel Harris, który zanotował double-double (16 pkt., 11 zb.) Po dwóch kolejkach Kotwica ma na koncie po jednym zwycięstwie i porażce.

Kotwica Kołobrzeg – Trefl Sopot 74:68 (20:23, 15:17, 17:8, 22:20)

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?