Sportowcy docenieni, czyli 10. Koszalińska Gala Laurów Sportu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
10. Koszalińska Gala Laurów Sportu
10. Koszalińska Gala Laurów Sportu Radosław Brzostek
Udostępnij:
W Filharmonii Koszalińskiej odbyła się 10. Koszalińska Gala Laurów Sportu - 2022, podczas której wręczono sportowe nagrody prezydenta Koszalina za 2021 rok.

Komisja ds. nagród w sporcie rozpatrzyła 118 wniosków, które były oceniane w czterech kategoriach: zawodnik, zawodnik niepełnosprawny, trener i działacz sportu. Za szczególne wyniki i osiągnięcia sportowe nagrody finansowe prezydenta Koszalina otrzymało 67 osób, w tym 48 zawodników, dziewięciu zawodników z niepełnosprawnościami, 17 trenerów oraz dwóch działaczy sportowych. Pula nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku wyniosła 60 tysięcy złotych.

Podczas Koszalińskiej Gali Laurów Sportu zostaną wręczono również nagrody specjalne, statuetki "NIKE", autorstwa koszalińskiego artysty Arkadiusza Wesołowskiego, w kategoriach: "Sportowiec Roku 2011", "Trener Roku 2021" oraz "Działacz Sportowy Roku 2021".

Prócz ceremonii wręczenia nagród, której dokonał prezydent Piotr Jedliński, nie brakowało dodatkowych atrakcji. W programie znalazł się bowiem występ przedstawicieli Studia Artystycznego im. Ziembińskich pod kierunkiem Ewy i Rafała Kowalewskich, działającego przy Centrum Kultury 105.

Lista nagrodzonych, zawodnicy i zawodniczki:
1. Maria Gutkowska (Fight Club Koszalin, boks, trenerzy Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko),
2. Katarzyna Regent (Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo),
3. Paweł Jezierski (Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo),
4. Martyna Bogdan (Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo),
5. Julia Stasiuk (KK Taekwondo "Bałtyk", kickboxing, trenerzy Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski),
6. Bartosz Papierz (KK Taekwondo "Bałtyk", kickboxing, trenerzy Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski),
7. Nicola Brodecka (Klub Sportowy King Dance, fitness sportowy, trenerka Kinga Olchowik),
8 . Filip Bieliński (Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz),
9. Kamil Kustrzycki (Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz),
10. Krystian Czeszewski (MKS Znicz Koszalin, pływanie, trener Michał Derewcki),
11. Apolonia Rąp (MKS Zznicz Koszalin, pływanie, Piotr Gajek),
12. Filip Łuczak (AKS Hetman Politech. Koszalińska, szachy, Tomasz Kamieniecki),
13. Franciszek Bochniak (AKS Hetman Politechnika Kosz., szachy, Tomasz Kamieniecki),
14. Dalia Bonalska (Szkoła Tańca "Top Toys", fitness gimnast. trenerka Anna Dubrownik),
15. Kornelia Żbik (Szkoła Tańca "Top Toys", fitness gimnastyczn, trenerka Anna Dubrownik),
16. Kinga Grotkowska (Szkoła Tańca "Top Toys", fitness gimnastyczny, Anna Dubrownik),
17. Julia Predko (Szkoła Tańca "Top Toys", fitness gimnastyczny, Anna Dubrownik),
18. Aleks Hoppe (Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, Cezary Wojniusz),
19. Aleksandra Szulc (Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, Cezary Wojniusz),
20. Zuzanna Mikołajczak (Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, Cezary Wojniusz),
21. Sylwia Kusiak (Fight Club Koszalin, boks, Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko)
22. Kamil Wotawa (Fight Club Koszalin (boks, Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko),
23. Gracjan Sterna ((Fight Club Koszalin, boks, Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko),
24. Oliwia Zwierko (Klub Bokserski Scisors Koszalin, boks, Hanna Solecka),
25. Michał Krasnostawski (KK Taekwondo "Bałtyk", kickboxing, Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski),
26. Filip Chmera (KK Taekwondo "Bałtyk", kickboxing Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski),
27. Jakub Giziński (Koszaliński Klub Taekwondo "Bałtyk, taekwondo, Andrzej Szewczyk),
28. Zhozef Baghramyan (Zapaśniczy Klub Sport., zapasy, trener Zygmunt Kret),
29. Dominik Mytkowski (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret),
30. Damian Korbus (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Zygmunt Kret),
31. Dominik Jagusz (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret),
32. Mateusz Łuszczyński (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Zygmunt Kret),
33. Martyna Łuszczyńska (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret),
34. Weronika Zawistowska (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret),
35. Michał Maciuk (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret),
36. Wiktor Rumian (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret),
37. Wiktoria Sabat (Atletyczny Klub Sportowy, podnoszenie ciężarów, Jerzy Żalejko),
38. Anika Łozińska (Klub Judo Samuraj, judo, trener Andrzej Adamski),
39. Grzegorz Babirecki (Klub Judo Samuraj, judo, trener Andrzej Adamski.

Sport niepełnosprawnych
1. Maciej Sochal (SSN Start, lekka atletyka, trener Adrian Mikołajczyk),
2. Robert Jachimowicz (SSN Start, lekka atletyka, Adrian Mikołajczyk),
3. Grzegorz Lanzer (SSN Start, lekka atletyka, trener Piotr Musiał),
4. Aleksandra Ochtera (SSN Start, pływanie, trenerka Ewa Kopacz),
5. Natalia Diakowicz (SSN Start,pływanie, Ewa Kopacz),
6. Tomasz Majewski (SSN Start, lekka atletyka, Piotr Musiał),
7. Andrzej Radomski (SSN Start, lekka atletyka, Adrian Mikołajczyk),
8. Aleksander Waszak (SSN Start, lekka atletyka, Piotr Musiał),
9. Mateusz Brzuchala (SSN Start, lekka atletyka, Piotr Musiał).

Trener/Działacz Sportu
1. Tomasz Kamieniecki (AKS Hetman Politechnika Koszalińska, szachy),
2. Anna Dubrownik (Stowarzyszenie Szkoła Tańca "Top Toys", fitness gimnastyczny),
3. Kamil Pawłowski (Fight Club Koszalin, boks),
4. Aleksandr Popko (Fight Club Koszalin, boks),
5. Ewa Kopacz (MKS Znicz Koszalin, pływanie),
6. Michał Derewecki (MKS Znicz Koszalin, pływanie),
7. Piotr Gajek (MKS Znicz Koszalin, pływanie),
8. Andrzej Adamski (Klub Judo Samuraj, judo),
9. Jerzy Żalejko (Atletyczny Klub Sportowy, podnoszenie ciężarów),
10. Adrian Mikołajczyk (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start, lekka atletyka),
11. Cezary Wojniusz (Klub Judo Gwardia, judo),
12. Dawid Kret (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy),
13. Zygmunt Kret (Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy),
14. Andrzej Kłujszo (Koszaliński Klub Karate "Kyokushin", Karate),
15. Grzegorz Kowalski (Koszaliński Klub Taekwondo "Bałtyk", taekwondo),
16. Bartosz Tomaszewski (Koszaliński Klub Taekwondo "Bałtyk", taekwondo),
17. Andrzej Szewczyk (Koszaliński Klub Taekwondo "Bałtyk", taekwondo),
18. Jan Kuczko (MKS Znicz Koszalin, działacz, pływanie),
19. Tomasz Kopacz (MKS Znicz Koszalin, działacz, pływanie).

Sportowiec Roku 2021 - Grzegorz Lanzer.
Trener Roku 2021 - Zygmunt Kret.
Działacz Sportowy Roku 2021 - Jan Kuczko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Sportowcy docenieni, czyli 10. Koszalińska Gala Laurów Sportu [ZDJĘCIA, WIDEO] - Głos Koszaliński

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie