Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Społecznicy wzięli sprawy w swoje ręce i zawalczyli o dotacje. Wkrótce kolejny nabór

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Umowę podpisała m. in. Wanda Szuster (Amozonki)
Umowę podpisała m. in. Wanda Szuster (Amozonki) Radek Koleśnik
Program Społecznik na lata 2019-2021 nie zwalnia tempa. Znamy listę dofinansowanych projektów, które będą realizowane do 31 lipca. Wśród nch są projekty z Koszalina.

Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy edukacyjne.

Wachlarz społecznikowskich działań jest szeroki: od wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych, poprzez inscenizacje na festiwalach średniowiecznych kończąc. Powstała książka kucharska, organizowane są warsztaty dla dzieci.

Do tej pory Społecznicy przeprowadzili blisko 2 tys. takich akcji i będzie ich jeszcze więcej. Na opublikowanych przez KARR S.A.(Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego to operator programu; tam można pytać o szczegóły) listach znajdziemy projekty z dwóch filarów programu. Są to Mikrodotacje (do 4 tys. zł) oraz wybierane w internetowym głosowaniu Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (do 10 tys. zł).

Mikrodotacje zostaną udzielone 351 projektom. Społecznicy na ich realizację otrzymają prawie 1,4 mln złotych. Wśród dofinansowanych przedsięwzięć są już dobrze znane działania, jak np. projekt „Kulą w raka” Stowarzyszenia Koszalińskiego Klubu Amazonek, ale też np. „4. Bałtycki najazd gwiazd” dla najmłodszych, który w Koszalinie organizuje Instytut Kreatywnej Edukacji i Zabawy oraz Planszówki nad morzem, na które zaprasza Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska (te trzy organizacje podpisały niedawno umowy w KARR).

Na liście beneficjentów jest też m. in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział okręgowy w Koszalinie, który zorganizuje dla najmłodszych warsztaty muzyczne w afrykańskich rytmach. W internetowym głosowaniu mieszkańców dofinansowanie zdobyło 50 przedsięwzięć, a Społecznicy na ich wykonanie otrzymają prawie pół miliona złotych.

Najwięcej głosów (inicjatywa o zasięgu wojewódzkim) zdobył „Festiwal Przysmaków Polskich”, który odbędzie się w maju w Koszalinie. Podczas wspólnej biesiady będzie można spróbować polskich, tradycyjnych przysmaków przygotowanych przez regionalnych restauratorów i producentów z gospodarstw ekologicznych.

Przed Społecznikami kolejna szansa na pozyskanie dotacji już w kwietniu, wtedy rozpocznie się nabór na działania realizowane w drugiej połowie 2020 r.

W danym roku kalendarzowym Społecznicy mogą pozyskać wsparcie na minimum 500 pomysłów realizowanych w ramach Mikrodotacji (budżet 2 mln zł) oraz minimum 100 Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich (budżet 1 mln zł).

Zobacz także Podpisanie umowy na kolejne ścieżki rowerowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto