Siódme z rzędu. Gwardia Koszalin - Cartusia Kartuzy 31:21 [wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Bartosz Tołłoczko był najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii w sobotnim meczu.
Bartosz Tołłoczko był najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii w sobotnim meczu. Dawid Jaśkiewicz
Szczypiorniści Gwardii Koszalin odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień Bartosza Tołłoczki. W kolejnych minutach gwardziści sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W 28 minucie podopieczni Piotra Stasiuka prowadzili już różnicą dziewięciu goli (14:5) i i z taką też przewagą zeszli na przerwę.

Podobnie jak na początku spotkania, również druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu Bartosza Tołłoczki, który był tego dnia najskuteczniejszym graczem gospodarzy (7 bramek). W 43 minucie przewaga koszalińskiej drużyny sięgnęła jedenastu trafień (24:13). Pięć minut przed końcem było już 30:17. W końcówce gospodarze spuścili nieco z tonu, co pozwoliło gościom na nieznaczne odrobienie strat.

Gwardia Koszalin – Cartusia Kartuzy 31:21 (15:6)

Gwardia: Rycharski, Gryzio, Bugaj – Tołłoczko 7, Jakutowicz 4, Radosz 3, Urbański 3, Felsztigier 3, Szpak 3, Goerig 2, Prudzienica 2, Czaplicki 2, Sz. Kamiński 1, Laskowski 1, Czerwiński, Dybiec.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani