Rottweilery zatrzymane. AZS Koszalin – Anwil Włocławek 75:68

Dawid Jaśkiewicz
AZS Koszalin pokonał na swoim parkiecie Anwil Włocławek 75:68
AZS Koszalin pokonał na swoim parkiecie Anwil Włocławek 75:68 Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin pokonali na swoim boisku Anwil Włocławek 75:68.

Anwil, prowadzony w tym sezonie przez Igora Milicicia, rozpoczął sezon od czterech zwycięstw w pięciu spotkaniach. Bardzo wysoką formę prezentował w tych meczach Czech David Jelinek. Szkoleniowiec Akademików – David Dedek wskazywał przed spotkaniem, że właśnie zatrzymanie tego gracza będzie dla koszalińskiej drużyny kluczem do sukcesu.

Defensywa gospodarzy nie pozwalała Czechowi na rozwinięcie skrzydeł. Między innymi dzięki tej postawie koszalinianie zakończyli pierwszą kwartę z jednopunktowym prowadzeniem. W kolejnych częściach spotkania gra w dalszym ciągu była niezwykle wyrównana. W ostatniej kwarcie Akademicy zdołali wypracować kilkupunktową przewagę i ostatecznie zwyciężyli 75:68. Naszą drużynę do wygranej poprowadził Ra’Shad James. Amerykanin zdobył 22 punkty oraz zanotował 10 zbiórek.

AZS Koszalin – Anwil Włocławek 75:68 (15:14, 16:21, 20:19, 24:14)
AZS: James 22, Walton 15, Mielczarek 15, Witliński 7, Auda 6, Wadowski 5, Łukasiak 2, Austin 2, Dąbrowski 1
Anwil: Jelinek 17, Tomaszek 13, Łączyński 12, Skibniewski 8, Bristol 5, Kukiełka 4, Diduszko 4, Stelmach 3, Dmitriew 2, Warszawski 0.