Rio 2016. Siódme miejsce żeńskiej sztafety

Dawid Jaśkiewicz
Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet zajęła siódme miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W składzie naszej drużyny zobaczyliśmy Małgorzatę Hołub archiwum
Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet zajęła siódme miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W składzie naszej drużyny zobaczyliśmy Małgorzatę Hołub.

Nasze zawodniczki pobiegły wolniej, aniżeli w eliminacjach, gdzie uzyskały czas 3.24,25. W finale polska sztafeta przybiegła na metę z czasem ponad trzy sekundy gorszym, co dało naszej drużynie siódme miejsce, tuż przed Australijkami. Co ciekawe, czas uzyskany przez Polki w eliminacjach, w finale dałby brązowy medal.

Zwyciężyły Amerykanki (3.19,06) przed Jamajkami i Brytyjkami.