Porażki AZS-u i Kotwicy na inaugurajcę Tauron Basket Ligi

Paweł Majchrzak
Paweł Majchrzak/Archiwum
Od porażki sezon w Tauron Basket Lidze rozpoczęli koszykarze AZS-u Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg, Koszalinianie ulegli w Sopocie Treflowi, Kotwica zaś była gorsza od PBG Poznań.

W Sopocie koszykarze Trefla od początku meczu kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gospodarze dobrze bronili, Akademicy z kolei mieli problem ze skutecznością z dystansu. Spotkanie rozstrzygnęło się już w trzeciej kwarcie przegranej przez AZS 10:23. Ostatecznie Trefl pokonał AZS 92:61.

Trefl Sopot – AZS Koszalin 92:61 (26:19, 20:13, 23:10, 23:19)
O wiele bardziej zacięte było spotkanie w Poznaniu, gdzie miejscowy PBG podejmował Kotwicę Kołobrzeg.

Gospodarze wystąpili w inauguracyjnym spotkaniu bez Patricka Okafora, w Kotwicy nie grał kontuzjowany Michał Wołoszyn. Przez trzy kwarty gospodarze kontrolowali grę, utrzymując kilkupuntkowe prowadzenie (sięgało nawet 15 "oczek"). Prawdziwe emocje zaczęły się w czwartej odsłonie meczu, kiedy Kotwica zabrała się za odrabianie strat. 8 punktów z rzędu zdobył Ted Scott i sprawa wyniku ponownie była otwarta.

Końcówka spotkania obfitowała w emocje, a decydujący o zwycięstwie punkt zdobył na 2 sek przed końcem meczu Eddie Miller.

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 80:78 (27:19, 18:18, 23:19, 12:22)