Piłka Ręczna Koszalin pokonała Ruch Chorzów 30:22 [wideo]

jak
Jacek Wójcik
Koszaliński zespół odniósł drugie zwycięstwo na przestrzeni 4 dni. Po pokonaniu w niedzielę Piotrcovii Piotrków Tryb., również we własnej hali wygrał różnicą 8 goli z outsiderem rozgrywek kobiecej Superligi.

Początek meczu był zaskakujący. Prowadzone po raz pierwszy przez nowego trenera Michała Boczka (zastąpił Chorwata Marko Brezicia), Niebieskie łatwo zdobywały bramki i po 8. min prowadziły 4:1. W kolejnych minutach koszalinianki poprawiły nieco grę. Dwoma trafieniami poderwała zespół Julia Andrijczuk, swoje dołożyła też będąca w dobrej dyspozycji Aleksandra Sach (m.in. obroniła rzut karny). Później skutecznością błyszczała Natalia Wołownyk. Prawoskrzydłowa do 17. min uzbierała 4 trafienia, a zespół PRK objął prowadzenie 8:5.

Chorzowianki nie zraziły się tym. W 21. min doszły na jedno trafienie i utrzymywały kontakt do 27. min. Dopiero seria 3 goli na koniec I połowy pozwoliła na zbudowanie przewagi. Wynik po 30. min ustaliła Paulina Tracz była skrzydłowa Ruchu.

Po zmianie stron Ruch w ciągu 4. min odrobił 3 trafienia. Jeszcze w 37. min chorzowianki przegrywały tylko 14:15, po 2 golach Natalii Stokowiec. Seria 6 bramek zawodniczek PRK między 37. i 43. min była kluczowa (22:15). Do końca spotkania przyjezdne nie zbliżyły się na mniej niż 6 goli, a największa przewaga PRK wynosiła 9 trafień (26:17, 29:20). Skutecznością po przerwie błyszczała Dominika Han (7 goli), a MVP została Sach.

- Początek w naszym wykonaniu był trochę ospały - przyznała najskuteczniejsza w koszalińskim zespole lewoskrzydłowa Dominika Han. - Trzeba jednak zaznaczyć, że nowy trener Ruchu wprowadził zmiany w ustawieniu i nowe zagrywki. Dopiero po 15. minutach zaczęłyśmy czytać ich grę - dodała.

Piłka Ręczna Koszalin - Ruch Chorzów 30:22 (15:11) PRK: Sach, Filończuk - Han 7, Urbaniak 3, Mazurek 3, Mączka 2, Tracz 2, Haric 1, Wołownyk 5, Rycharska 4, Nowicka, Smoling, Borysławska, Tomczyk, Andrijczuk 3.
Ruch: Kuszka, Chojnacka - Jasinowska 2, Polańska, Masłowska 4, Jaroszewska 2, Piotrkowska 6, Doktorczyk 1, Cygan, Rodak, Nimsz, Lipok 5, Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 2.

Pozostałe mecze 6. kolejki: Piotrcovia Piotrków Trybunalski- Eurobud JKS Jarosław 25:21 (15:9), KPR Gminy Kobierzyce - MKS Perła Lublin 21:22 (9:11), Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 24:23 (16:13).