Niespodziewana porażka. Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:27

Dawid Jaśkiewicz
Katarzyna Kołodziejska rzuciła w niedzielnym meczu osiem bramek
Katarzyna Kołodziejska rzuciła w niedzielnym meczu osiem bramek Jacek Wójcik
Niespodziewanej porażki na własnym parkiecie doznały szczypiornistki Energi AZS Koszalin.

Początek spotkania należał do gospodyń. Akademiczki szybko objęły dwubramkowe prowadzenie, jednak w kolejnych minutach miały olbrzymie problemy zarówno z dokładnością rozegrania, jak i ze skutecznością. Ambitnie grające piotrkowianki zdołały nawet objąć prowadzenie. W końcówce tej części więcej z gry miały podopieczne Anity Unijat i oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 10:10.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech celnych rzutów Katarzyny Kołodziejskiej. Wydawało się, że gospodynie przejmą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W ostatnim kwadransie przyjezdne znacznie poprawiły swoją grę i osiągnęły trzybramkową przewagę. Chwilami koszalinianki grały nawet w podwójnym osłabieniu. Mimo ambitnej pogoni Akademiczkom nie udało się zmienić niekorzystnego stanu rywalizacji i ostatecznie uległy Piotrcovii 26:27.