avatarczipsydwa

Koszalin

Mistrzostwa Polski Kadetów U-16 w koszykówce - druga porażka MKS Żak Koszalin

2014-05-03 15:47:20

W drugim dniu Półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów U-16 w koszykówce w hali sportowej przy Gimnazjum nr 6 w Koszalinie rozegrane zostały dwa spotkania. Najpierw TKM Włocławek pokonał 80:46 Polonię Warszawa, później zaś miejscowy MKS Żak Koszalin zmierzył się ze Śląskiem Wrocław, który w piątek rozprawił się z drużyną z Włocławka. Niestety, gracze drużyny koszalińskiej doznali drugiej kolejnej porażki, a jej rozmiary były, niestety, bardzo wysokie - Śląsk wygrał aż 87:42 i zapewnił sobie awans do finałów.
Jutro zostanie rozegrana trzecia kolejka spotkań, w której Polonia zagra ze Śląskiem, a Żak z zespołem TKM Włocławek.

Koszalinianie tylko przez pierwszych kilka minut dotrzymywali kroku ekipie z Wrocławia - Żak prowadził nawet 10:9, szybko jednak goście przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. Zaczęło się od serii 15:0, a pierwszą kwartę Śląsk wygrał ostatecznie aż 29:13. Gracze Żaka próbowali gonić rywala, ale stać ich było na zmniejszenie strat jedynie do 13 oczek - od połowy drugiej kwarty wrocławianie bowiem cały czas powiększali przewagę, która w połowie trzeciej kwarty wynosiła już ponad 30 punktów (60:28). Gospodarze nie byli w stanie w żaden sposób przeciwstawić się jednak przyjezdnym, którzy po kolejnej imponującej serii - tym razem 23:9 - wyszli na najwyższe, 46-punktowe prowadzenie (83:37). Ostatnie minuty spotkania to już seria pudeł i strat z obu stron: goście wyraźnie odpuścili grę, gospodarze zaś bardzo nieskutecznie próbowali powiększyć swój dorobek punktowy. Dopiero trójka Wojtka Parchety w ostatnich sekundach meczu pozwoliła im przekroczyć 40 punktów.
Żak przegrał, był bowiem drużyną słabszą właściwie w każdym aspekcie gry: tylko 3/19 z dystansu (rywal 7/23), fatalne 1/7 z wolnych (rywal 22/32), zaledwie 29 zbiórek (rywal 49) i aż 33 straty. Śląsk zdobył też aż 15 punktów drugiej szansy, Żak zaś - ani jednego.
Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił Krzysztof Bober - 11, a 8 pkt., i 5 zb. dodał Wiktor Bednarczyk.
Liderem gości był Tomasz Żeleźniak, który rzucił aż 27 pkt.
Jutro ostatnia kolejka, w której wrocławianie zmierzą się z Polonią Warszawa, a MKS Żak podejmie TKM Włocławek.

Jesteś na profilu czipsydwa - stronie mieszkańca miasta Koszalin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj