Mieszkańcy Łaz nie chcą przyłączenia do Sianowa. W gminie Mielno zakończyły się konsultacje

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Zakończyły się konsultacje w gminie Mielno, dotyczące odłączenia sołectwa Łazy od gminy Mielno i przyłączenia tego sołectwa do gminy Sianów
Zakończyły się konsultacje w gminie Mielno, dotyczące odłączenia sołectwa Łazy od gminy Mielno i przyłączenia tego sołectwa do gminy Sianów archiwum
Udostępnij:
Zakończyły się konsultacje w gminie Mielno, dotyczące odłączenia sołectwa Łazy od gminy Mielno i przyłączenia tego sołectwa do gminy Sianów. Najistotniejsze - aż 96,3% mieszkańców sołectwa Łazy było przeciwko odłączeniu ich miejscowości od Mielna i przyłączeniu do Sianowa. Frekwencja w Łazach wyniosła 79%.

Co jeszcze bardzo ważne, nie było żadnego głosu w Łazach za przyłączeniem tego sołectwa do gminy Sianów.

Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że mieszkańcy gminy Mielno są przeciwko odłączeniu Łaz. W całej gminie Mielno aż 97,4% mieszkańców powiedziało "nie" pomysłowi zmiany granic administracyjnych.

- Wyniki są jasne i czytelne. Potwierdzają wolę lokalnej społeczności. Są głosem sprzeciwu wobec dążeń gminy Sianów - informuje Mirosława Diwyk-Koza z Urzędu Miejskiego w Mielnie.

Ponadto mieszkańcy Łaz przekażą na ręce ministra Pawła Szefernakera list z prośbą o zaniechanie i wstrzymanie procesu odłączenia Łaz do gminy Sianów. Pod apelem podpisało się aż 52 mieszkańców wsi Łazy. Zbieranie podpisów nadal trwa.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej mieleńscy radni zapoznają się ze sprawozdaniem z przeprowadzonych konsultacji - słyszymy w mieleńskim Urzędzie Miasta.

- Nie ma żadnych argumentów przemawiających za tym, by przenosić miejscowość z jednej gminy do drugiej. Praktykowane jest powiększanie miast kosztem sąsiednich gmin, ale oderwanie jednej wsi z gminy i włączanie jej do drugiej jest absurdem. Miejscowość Łazy od pół wieku jest w gminie Mielno. I ze wsi przekształciła się w miejscowość turystyczną cenioną ze względu na obszary chronionej natury, dzikość plaż, urokliwość małych miejsc nad Bałtykiem - słyszymy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Mieszkańcy Łaz nie chcą przyłączenia do Sianowa. W gminie Mielno zakończyły się konsultacje - Głos Koszaliński

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie