Koszaliński Bieg Górski. Pobiegli po raz trzynasty [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Blisko 140 osób rywalizowało na dwóch dystansach w 13. edycji Koszalińskiego Biegu Górskiego. Jacek Wójcik

W tegorocznej edycji więcej osób wybrało dłuższy dystans 15,9 km. Zgłoszonych było 77 osób, z czego wystartowało 69. Wszyscy poradzili sobie z trudami trasy. Zwyciężył Arkadiusz Wicenbach z Pruszcza Gdańskiego w czasie 1 godzina, 13 minut i 21 sekund. Drugi był Paweł Walczak (Koszalin) - 1:14.11, a trzeci Łukasz Hubert (TKKF Koszalin) - 1:15.10.

Na dwóch kolejnych miejscach finiszowali Łukasz Wojtalik (Połczyn-Zdrój, 1:17.08) i Urszula Kasztelan (TKKF Koszalin, 1:20.50), która zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Wśród 16 pań druga była inna biegaczka TKKF Koszalin, Alicja Kwapisz (1:29.41), a trzecia Weronika Spolska ze Świeszyna (1:33.05).

Na krótszym dystansie 5,3 km wystartowało 68 z 73 zgłoszonych osób (ukończyło 67). Pierwszy na mecie zameldował się Jerzy Nejman z Koszalina, któremu zmierzono czas 23.41 min. O 13 s pokonał Michała Waleńskiego i o 30 s Kamila Orzechowskiego (obaj TKKF Koszalin).

Najszybsza z 22 kobiet uplasowała się na 20. miejscu open. Była nią Żaneta Obara z Nekli (30.11). Dwie następne panie zajęły miejsca na początku trzeciej dziesiątki, a były nimi Barbara Wojciechowska (Mrzeżyno, 30.16) i Beata Maziec (Biegolas/TKKF Koszalin, 30.21).