Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karta Seniora w Koszalinie. Można składać wnioski

Krzysztof Ulanowski
Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca Rady Seniorów przy prezydencie miasta, zachęca przedsiębiorców do przyłączenia się do programu Karta Seniora
Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca Rady Seniorów przy prezydencie miasta, zachęca przedsiębiorców do przyłączenia się do programu Karta Seniora Radek Koleśnik
Ludzie po 60. roku życia to 20 proc. koszalinian, czyli potencjalnie silna grupa konsumentów. Czy karta tę grupę zaktywizuje? Pomysłodawcy na to liczą.

Program Koszalińska Karta Seniora został przyjęty przez Radę Miejską na początku tego roku. Wszedł w życie pierwszego kwietnia br. Radnym chodziło o to, by seniorzy mogli w większym stopniu korzystać z dóbr kultury, z edukacji, rozrywki, a także uprawiać sport.

- Przez wiele lat jedynym miejscem, w którym koszaliński senior mógł skorzystać ze wsparcia, był Dzienny Dom Pomocy Złoty Wiek przy ul. Piłsudskiego - mówi zastępca prezydenta Koszalina Przemysław Krzyżanowski. - Potem pojawił się Dom Pomocy Społecznej i Dzienny Dom Pomocy Pogodna Jesień. Karta Seniora to kolejny krok w dobrym kierunku. Dzięki karcie zmieni się obraz starszych mieszkańców naszego miasta - cieszy się.

- 60-latek nie będzie już siedział zamknięty w domu. - Karta to rzeczywiście uwieńczenie naszej wieloletniej polityki wspierania i aktywizowania seniorów - zgadza się Izabela Wilke, przewodnicząca komisji spraw społecznych RM. - Już wcześniej mieliśmy Koszalińską Radę Seniorów, działają także dwa Uniwersytety Trzeciego Wieku, mamy też liczne stowarzyszenia śpiewacze.

Z karty będą mogli korzystać mieszkańcy Koszalina, którzy ukończyli 60 lat. W programie biorą udział samorządowe placówki kulturalne, a także firmy i inne podmioty, które wyrażą chęć włączenia się do programu. Jakie konkretnie firmy?

- Wszelakie, od zakładów fryzjerskich, przez sklepy spożywcze, po stacje benzynowe - podaje przykłady Genowefa Charkiewicz, przewodnicząca Koszalińskiej Rady Seniorów. - Liczymy na zgłoszenia kolejnych właścicieli firm, bo seniorzy to duży segment rynku, a karta buduje konsumencką lojalność - kusi potencjalnych partnerów.

Formularz jest prosty

Wystarczy, jeśli przedsiębiorca wypełni wniosek dostępny na stronie www.koszalin.pl i złoży go w Urzędzie Miejskim - bezpośrednio lub za pomocą poczty, także elektronicznej. Seniorzy korzystający z usług we wszystkich uczestniczących w programie instytucjach i placówkach, będą mieli zniżki. Jak duże? To już zależy od partnera programu. Większość zniżek będzie zapewne określona procentowo. Innymi słowy, Koszalińska Karta Seniora będzie działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny.

Najpierw jednak seniorzy muszą wyrobić tę kartę. W jaki sposób? Także wypełniając wniosek, który można ściągnąć ze strony www.koszalin.pl. Wypełniony wniosek (imię, nazwisko, PESEL, adres, telefon, e-mail) trzeba złożyć osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego lub w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Teligi 4. Najpóźniej po miesiącu karta będzie do odbioru, o czym urzędnicy zawiadomią wnioskodawcę mejlem lub telefonicznie.A potem? Pozostaje odebrać kartę w miejscu złożenia wniosku. A następnie iść z nią do teatru, stomatologa, centrum rehabilitacji czy do apteki, korzystając z usług lub robiąc zakupy po preferencyjnych cenach.

Wnioski o kartę możecie składać w Urzędzie Miejskim, w poniedziałki od 9 do 17, a od wtorku do piątku w godz. 8 - 14.30. W DPS przy ul. Teligi 4 w dni powszednie od 8 do 14. Ewentualne pytania można zadawać pod adresem elektronicznym: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto