Jakub Dyjas dwukrotnym medalistą Mistrzostw Europy!

Dawid Jaśkiewicz
archiwum
Olbrzymi sukces odniósł wychowanek KTS Koszalinianin - Jakub Dyjas.

Wychowanek koszalińskiego klubu sięgnął po dwa medale Mistrzostw Europy seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Budapeszcie. 21-letni zawodnik zdobył na Węgrzech srebrny medal w grze deblowej oraz brązowy medal w singlu.

W grze deblowej w parze Danielem Górakiem, Polacy pokonali w 1/4 finału rosyjską parę - Aleksiej Liwencow i Michaił Pajkow 4:0, z kolei w półfinale poradzili sobie z Portugalczykami - Tiago Apolonią i Joao Geraldo 4:2. W finale biało-czerwoni ulegli niemiecko-duńskiej parze - Patrick Franziska i Jonathan Groth 2:4.

W grze pojedynczej Jakub Dyjas rozpoczął rywalizację od wygranej w 1/16 finału z Dimitrijem Ovtcharowem (Niemcy), by w kolejnych pojedynkach poradzić sobie z z Joao Monteiro (Portugalia) i Lei Kou (Ukraina). W półfinale wychowanek KTS Koszalinianin uległ Francuzowi Emmanuelowi Lebessonowi, który następnie sięgnął po złoty medal.

Warto dodać, że Jakub Dyjas jest pierwszym Polakiem, który sięgnął po dwa medale w tenisie stołowym na jednej, międzynarodowej imprezie.