Gwardia Koszalin - Górnik Konin 2:1 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli ważną wygraną w rozgrywkach trzeciej ligi. Podopieczni Tadeusza Żakiety ograli na swoim boisku Górnika Konin 2:1.

Gwardziści objęli prowadzenie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry i strzale niezawodnego w takich sytuacjach Macieja Stańczyka. Jeszcze w pierwszej połowie goście doprowadzili do remisu. Piłkę do siatki posłał Jakub Antosik.

Po zmianie stron oba zespoły stworzyły sobie kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. W drużynie Górnika doskonałej szansy nie zdołał wykorzystać Jan Paczyński, którego strzał w dobrym stylu odbił Adrian Hartleb. Groźnie strzelał także Jakub Groszkowski. Gospodarze w tej części często zagrażali bramce rywala, jednak tego dnia razili nieskutecznością. Znakomitych okazji nie zdołali wykorzystać Sebastian Ginter, Przemysław Brzeziański, Robert Ziętarski czy Aleksander Januszkiewicz.

W 76. minucie Przemysław Brzeziański został znakomitym podaniem obsłużony przez Sebastiana Gintera i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Gwardia Koszalin - Górnik Konin 2:1 (1:1)