Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej już w czwartek

Marzena Sutryk
archiwum
Uczelnia zaprasza w czwartek w godzinach 10.00 - 14.00 do swoich obiektów przy ul. Śniadeckich, Kwiatkowskiego i Racławickiej.

Będzie to już osiemnasta edycja popularnej imprezy edukacyjnej organizowanej na koszalińskiej uczelni. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie - program festiwalu jest bardzo bogaty i skierowany do szerokiego kręgu odbiorców. Wstęp jest bezpłatny.

Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach, ponieważ w organizację festiwalu włączyły się wszystkie wydziały Politechniki Koszalińskiej.

Uczelnia przygotowała prezentacje i wykłady z zakresu: budownictwa, mechaniki, inżynierii biomedycznej, elektroniki, ekonomii, historii, sztuki, językoznawstwa.

W holu głównym PK przy ul. Śniadeckich będzie można obejrzeć makietę XV-wiecznego Kołobrzegu wydrukowaną za pomocą drukarki przestrzennej 3D.

Organizatorzy przewidzieli terenowe zajęcia geodezyjne, w trakcie których uczestnicy będą mogli zapoznać się z budową i funkcjonowaniem narzędzi stosowanych podczas pomiarów geodezyjnych i samodzielnie dokonać pomiaru pod okiem geodety.

Na warsztatach „Zbuduj coś fajnego” będzie okazja sprawdzić swoje umiejętności budowlane, a przy okazji poznać właściwości mechaniczne materiałów, z których stawiane są nasze domy.

Na miłośników nowinek technicznych czeka prezentacja jednego z najpopularniejszych sensorów ruchu - urządzenia, które wraz z odpowiednim oprogramowaniem wykrywa gesty rąk, ruch postaci, mimikę twarzy i rozpoznaje emocje.

Będą też zajęcia praktyczne polegające na rozpoznawaniu smaków, zapachów, barw oraz powiązaniu ich z grupą produktów spożywczych.

Na wykładach będzie można posłuchać na tak różnorodne tematy jak: handel ludźmi, czyli współczesne niewolnictwo; uprawa drzewek bonsai; historia telekomunikacji; 100 lat polskiej broni przeciwlotniczej; paradoksy w rachunku prawdopodobieństwa i statystyce; wywiad i kontrwywiad w polityce globalnej; komunikacja społeczna a zachowania polityków.

Uczelnia przygotowała wiele atrakcji specjalnie dla dzieci: konkursy (np. na okładkę ulubionej książki), warsztaty młodych naukowców, kurs robotyki, trening pamięci.

Tak samo jak w latach ubiegłych uczelnia zapewnia uczestnikom transport autobusem między kampusami oraz poczęstunek grochówką.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto