Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:28 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Cenną wygraną w rozgrywkach żeńskiej ekstraklasy odniosły szczypiornistki Energi AZS Koszalin. Dzięki niej podopieczne Anity Unijat awansowały do górnej szóstki ligowej tabeli.

Pojedynek z gdańszczankami już od pierwszych minut ułożył się po myśli naszej drużyny. Koszalinianki dość szybko wypracowały sobie kilkubramkową zaliczkę, grając bardzo skutecznie w ataku. Przyjezdne w pełni wykorzystały jednak moment przestoju w grze naszego zespołu, niwelując stratę do zaledwie jednego trafienia.

Nasze zawodniczki w porę wróciły na właściwe tory i zeszły na przerwę przy prowadzeniu 17:12.

Po zmianie stron podopieczne Anity Unijat zdominowały wydarzenia na parkiecie. Gospodynie grały bardzo skutecznie zarówno w obronie, jak i w ataku, odskakując drużynie z Trójmiasta na dziewięć trafień. Ostatecznie nasz zespół zwyciężył 35:28.

Już we wtorek w ramach rozgrywek o Puchar Polski, Energetyczne podejmą we własnej hali MKS Selgros Lublin (18.00).

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:28 (17:12)
Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch - Roszak 12, Niesciaruk 6, Sądej 5, Michałów 4, Błaszczyk 4, Domaros 2, Budnicka 2, Protsenko, Piwowarczyk, Izak, Chmiel, Tracz.