Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co na problemy z pamięcią i koncentracją? Te naturalne sposoby to kuracja odmładzająca dla mózgu. Tak pokonasz rozkojarzenie i zapominanie

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Dobra pamięć i koncentracja to zasługa określonych nawyków. Zobacz, co robić, by chronić mózg i wydłużać jego młodość! 

Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Dobra pamięć i koncentracja to zasługa określonych nawyków. Zobacz, co robić, by chronić mózg i wydłużać jego młodość! Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. auremar/123RF
Problemy z pamięcią i koncentracją zdarzają się okresowo każdemu z nas, gdy jednak nie ustępują, mogą sygnalizować rozwój zaburzeń. W takiej sytuacji warto wspomóc swój mózg porcją dobrych nawyków, które zapewnią jego sprawną regenerację i ochronę. Mogą okazać się zbawienne zwłaszcza w przypadku tzw. mgły mózgowej po COVID-19 lub grypie. Zobacz, co konkretnie robić, by wesprzeć układ nerwowy i jak najdłużej cieszyć się bystrym umysłem oraz zdrowiem psychicznym.

Spis treści

Jak naturalnie poprawić pamięć i koncentrację? Są na to skuteczne sposoby!

Jeśli obserwujesz u siebie trudności w skupianiu się, zapamiętywaniu ważnych informacji czy wykonywaniem złożonych zadań, możesz potrzebować „kuracji” wspomagającej mózg. Mowa o zestawie dobrych nawyków, które wspomagają jego pracę i regenerację, a dzięki temu wydłużają młodość tego narządu. Jasność twojego umysłu – zarówno teraz, jak i w przyszłości – zależy bowiem od stylu życia.

Sprawdź:Mgła mózgowa nie tylko z powodu COVID-19. Co jeszcze może powodować zaburzenia koncentracji i kłopoty z pamięcią?

Odpowiednie działania zapewni ci skuteczną regenerację mózgu, ochronę przed czynnikami niszczącymi neurony i stymulację niezbędną do utrzymania sprawnych procesów poznawczych. Wybraliśmy najważniejsze strategie, z których możesz korzystać już dziś. Im więcej zmian wprowadzisz w codziennym życiu, tym efekt będzie lepszy!

Zobacz, co robić, by wspomóc swoją pamięć i koncentrację oraz spowolnić naturalne procesy starzenia się mózgu.

Dlaczego nie mogę się skupić?

Problemy z koncentracją najczęściej są efektem działania czynników rozpraszających uwagę. Zdolność do jej utrzymania jest ściśle związana z tym, jak jemy, śpimy i odpoczywamy. Zaburzenia koncentracji, a także pamięci i spokrewnionych funkcji poznawczych, takich jak zdolność uczenia się, rozumowania i planowania, to częsty wynik nieprawidłowych nawyków.

Czytaj także: Epilepsja to tajemnicza choroba. Atak padaczki trudno przewidzieć, a jego przyczyn jest wiele. Zobacz, jak udzielić pomocy epileptykowi

Naszym układom nerwowym szkodzi m.in. złej jakości sen, stres, niedobór ruchu i stymulacji umysłowej, sięganie po używki czy przyjmowani określonych leków (w takim przypadku trzeba porozmawiać na ten temat z lekarzem, który wystawił receptę).

Przeczytaj:Jak radzić sobie ze stresem? Wypróbuj 7 sprawdzonych sposobów na regenerację mózgu zniszczonego skutkami długotrwałego napięcia psychicznego.

Skłonność do rozpraszania się i zapominania to także możliwy efekt niedoborowej diety, w której brakuje zwłaszcza składników takich, jak odtruwające antyoksydanty, budujące mózg kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy C, E i z grupy B czy aminokwasy wchodzące w skład dobrej jakości produktów białkowych, z których organizm wytwarza niezbędne neuroprzekaźniki.

Sprawdź także:

Miej ciśnienie pod kontrolą

Materiały promocyjne partnera
Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Zdrowia
Warszawa, ul. Miodowa 15
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Co na problemy z pamięcią i koncentracją? Te naturalne sposoby to kuracja odmładzająca dla mózgu. Tak pokonasz rozkojarzenie i zapominanie - Strona Zdrowia

Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto