Centralna Liga Juniorów. Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia 3:2 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Dwa gole Mateusza Skonieczki dały juniorom starszym Bałtyku Koszalin cenną wygraną w starciu z Arką Gdynia Dawid Jaśkiewicz
W meczu Centralnej Ligi Juniorów, Bałtyk Koszalin pokonał faworyzowaną Arkę Gdynia 3:2.

Spotkanie ułożyło się jednak po myśli gości, którzy w objęli prowadzenie po dwudziestu minutach gry. Niezdecydowanie w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Dominik Gniadecki. Bałtyk odpowiedział dwanaście minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę w polu karnym przejął Bartosz Ziółkowski i precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu.

Po chwili było już 2:1. Mateusz Skonieczka sprytnie ograł jednego z defensorów Arki i w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry pierwszej części, rzut karny na gola zamienił Oskar Sikorski i oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 2:2.

Kwadrans po zmianie stron Mateusz Skonieczka został obsłużony znakomitym prostopadłym podaniem i pewnie pokonał bramkarza rywali. Gdynianie ruszyli do odrabiania strat, jednak narażali się na liczne kontry. Po jednej z nich w słupek trafił Cezary Palus.

Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia 3:2 (2:2)