Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:1 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Bałtyku Koszalin odnieśli zaskakujące zwycięstwo nad plasującym się w czołówce ligowej tabeli, Bałtykiem Gdynia Dawid Jaśkiewicz
W spotkaniu 25. kolejki Bałtyckiej trzeciej ligi, Bałtyk Koszalin ograł na swoim boisku Bałtyk Gdynia 2:1.

Gospodarze objęli prowadzenie po niecałym kwadransie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym gdynian najlepiej odnalazł się Mateusz Bany i pokonał Marcina Matysiaka. W tej części koszaliński zespół stworzył sobie jeszcze kilka kolejnych okazji, lecz do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron do głosu doszli goście, którzy do dążyli do strzelenia wyrównującego gola. Udało im się to w 58 minucie, gdy z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Sebastian Żołnowski. Ten sam zawodnik opuścił kilka minut później boisko z powodu otrzymania drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze w 85 minucie. Precyzyjnym strzałem bramkarza rywali pokonał Marcel Stanischewski.

Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0)