Bal to nie tylko okazja do zbiórki pieniędzy na rzecz szkoły, ale też ważne wydarzenie integrujące lokalną społeczność Bal to nie tylko okazja do zbiórki pieniędzy na rzecz szkoły, ale też ważne wydarzenie integrujące lokalną społeczność

Bal to nie tylko okazja do zbiórki pieniędzy na rzecz szkoły, ale też ważne wydarzenie integrujące lokalną społeczność. (© organizator )

Rada rodziców ze Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie zaprasza już po raz 21 na karnawałowy bal charytatywny. Dochód z tego wydarzenia będzie przekazany na rzecz uczniów oraz samej placówki.

Wydarzenie jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na bal, który odbędzie się 1 lutego, zostały już ostatnie wolne miejsca. - Ze względu na dużą liczbę chętnych, tak jak w ubiegłym roku, zdecydowaliśmy się przenieść imprezę z Domu Kultury w Będzinie do Domu Ludowego w Mścicach - informuje Kinga Stefańska, członek rady rodziców, współorganizująca bal już 12 raz. - W tej chwili mamy 130 chętnych i myślę, że przyjęlibyśmy jeszcze tylko kilka osób, tak by na sali nie było za ciasno.

Uczestnicy imprezy mogą liczyć na pyszne jedzenie i świetną zabawę do białego rana przy znakomitej orkiestrze. - Jak zawsze jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym sponsorom. To dzięki nim trafiają do nas wspaniałe rzeczy na licytację, które są podstawą naszej zbiórki - dodaje pani Kinga. Tylko w czasie jubileuszowego balu udało się zebrać 18 tysięcy złotych. Łącznie przez ostatnie 20 lat to aż 166 tys. zł.

Impulsem do organizacji balów było przejęcie szkoły przez samorząd. W tej chwili rodzice uznali, że muszą bardzo aktywnie włączyć się w poprawę warunków pobytu i nauki swoich dzieci w placówce. Pozyskiwane w czasie balów pieniądze najpierw przeznaczano na poprawę infrastruktury (wymiana okien, remonty klas i świetlicy szkolnej) z czasem wspieranie rozwoju uczniów, dofinansowanie wyjazdów na wycieczki, do kina, teatru i na zawody sportowe, fundowanie nagród dla uczestników i laureatów licznych konkursów organizowanych w szkole.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!