AZS Koszalin – Energa Czarni Słupsk 75:89 [wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Koszykarze AZS Koszalin ulegli w derbowym starciu Enerdze Czarnym Słupsk 75:89
Koszykarze AZS Koszalin ulegli w derbowym starciu Enerdze Czarnym Słupsk 75:89 Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin zakończyli sezon w Tauron Basket Lidze na odległej, dwunastej pozycji. W niedzielę Akademicy ulegli Enerdze Czarnym Słupsk 75:89.

Od samego początku pojedynek ułożył się po myśli słupszczan, którzy dość szybko zaczęli budować swoją przewagę. Gospodarze swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero przy stanie 0:8. Znakomitą partię rozgrywał Demonte Harper, który już w pierwszej kwarcie rzucił czternaście z 27 punktów zdobytych w całym meczu. W drugiej kwarcie Czarni całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Po serii celnych rzutów zza łuku przewaga podopiecznych Donaldasa Kairysa sięgnęła trzydziestu punktów. Oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 29:59.

Uśpieni wysokim prowadzeniem goście oddali w trzeciej kwarcie pole Akademikom. Z każdą kolejną udaną akcją koszalińska publiczność coraz głośniej wspierała swoich ulubieńców, a przewaga Czarnych stopniała nawet do 9-10 punktów. W ostatniej kwarcie koszalińskiej drużynie nie udało się jednak odwrócić losów meczu. Słupszczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli 89:75.

Akademicy zakończyli sezon na dwunastej pozycji. Czarni zagrają w fazie play-off z Polskim Cukrem Toruń.

AZS Koszalin – Energa Czarni Słupsk 75:89 (19:27, 10:32, 32:13, 14:17)

AZS: Pechacek 18, Walton 17, Gliddon 15, Mielczarek 11, Łukasiak 6, Nowakowski 6, Dąbrowski, 2, Wadowski 0, Witliński 0, Śpica 0.

Czarni: Harper 27, Jackson 17, Surmacz 12, Campbell 11, Blassingame 7, Cesnauskis 6, Seweryn 2, Borowski 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani