Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Andrzej Lepper nie żyje !

KM
Andrzej Lepper (1954-2011)
Andrzej Lepper (1954-2011) polskapresse
Szef Samoobrony, były minister Andrzej Lepper nie żyje. Ciało polityka zostało znalezione w siedzibie Samoobrony w Warszawie. Andrzej Lepper miał 57 lat.

Na miejscu zdarzenia są już policjanci oraz prokuratura. Informację o śmierci Andrzeja Leppera potwierdził współpracownik polityka Janusz Maksymiuk. Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że wszystko wskazuje na to, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo.

Zobacz także: Pogrzeb Andrzeja Leppera w czwartek

"Na miejscu są policjanci, musimy przeprowadzić wszystkie czynności, ale wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił samobójstwo" - powiedział Sokołowski. Jak dowiedziała się PAP, Andrzej Lepper powiesił się.

Posłuchaj wypowiedzi Policji o przyczynach śmierci Andrzeja Leppera

W sprawie śmierci Andrzeja Leppera prawdopodobnie w poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo i będzie zlecona sekcja zwłok - powiedział PAP Dariusz Ślepokura z warszawskie prokuratury okręgowej.

"Decyzja taka zapadnie po wpłynięciu do prokuratury materiałów z policji. Nastąpi to prawdopodobnie w poniedziałek" - dodał.

Jak powiedział, obecnie w siedzibie Samoobrony w Warszawie, gdzie znaleziono ciało polityka, jest dwóch prokuratorów i medycy.

Komentarz Artura Balazsa na temat śmierci Andrzeja Leppera

Wcześniej rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski mówił, że wszystko wskazuje na to, że szef Samoobrony popełnił samobójstwo. Mimo to, zgodnie z przepisami, w sprawie zostanie wszczęte śledztwo i zlecona sekcja zwłok - wyjaśnił prokurator Ślepokura.

Ciało polityka znalazł członek rodziny.

Andrzej Lepper miał 57 lat. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarze po śmierci Andrzeja Leppera:
__

"Ta wiadomość jest porażająca. Nie wierzę, że Lepper popełnił samobójstwo. On był osobą bardzo wierzącą, był chrześcijaninem praktykującym. Wielokrotnie widziałam go, gdy zwracał się do Boga w trudnych sytuacjach. Nie tak dawno opowiadał mi, że jechał do chorego syna przez Częstochowę, mówił, że wierzy w cud jego ozdrowienia" - powiedziała w piątek PAP Renata Beger.

Jak dodała, Lepper był osobą bardzo ciepłą, otwartą na ludzi.

"W dawnych czasach często śmialiśmy się, że jest dla nas ojcem; o wszystko się martwił, o każdego dbał. Pamiętał, gdy ktoś miał w domu jakiś problem lub chore dziecko. Miał bardzo dobrą pamięć, bardzo dbał o swoje zdrowie" - powiedziała.

Podkreśliła, że jako polityk był osobą twardą i konsekwentną; dążył do stawianych sobie celów.

"Był politykiem bardzo skutecznym. Proszę zauważyć, jak szybko wprowadził do parlamentu założoną przez siebie partię. Oczywiście miał mnóstwo przeciwników, którym zależało na tym, by pozbyć się go z polityki" - powiedziała.

Renata Beger w latach 2001 - 2007 była posłem na Sejm IV i V kadencji z listy Samoobrony. Z ugrupowaniem Andrzeja Leppera związana była od 1992 roku. W 2006 roku przez kilka miesięcy była przewodniczącą Samoobrony w Wielkopolsce.

W 2008 roku b. posłanka ogłosiła odejście z Samoobrony po tym, jak Andrzej Lepper powiedział na konferencji prasowej, że Beger "poszła do garów". Lepper nawiązał wówczas do kulinarnego programu w pilskiej telewizji kablowej, który miała prowadzić.

Nie wyobrażam sobie Samoobrony bez Andrzeja Leppera. Andrzej Lepper to Samoobrona, a Samoobrona to Andrzej Lepper - powiedziała PAP była posłanka tej partii Wanda Łyżwińska. Dodała, że jest bardzo zaskoczona doniesieniami o samobójstwie szefa Samoobrony.

„Dopóki nie zobaczę go w trumnie, to nie uwierzę” - powiedziała PAP Łyżwińska. Dodała, że jeszcze w środę rozmawiała z Lepperem telefonicznie; miał w niedzielę przyjechać do jej domu, by odwiedzić jej męża (b. posła Stanisława Łyżwińskiego).

Była posłanka powiedziała, że nic nie wskazywało na to, że Lepper był w złym stanie psychicznym. „Normalnie rozmawialiśmy, jak zwykle żartował, nie dało się odczuć żadnej nerwówki czy napięcia” - powiedziała Łyżwińska.

Według Łyżwińskiej Lepper „nie wytrzymał nacisków, jakie wywierane były na Samoobronę”. Chociaż jak podkreśla - „Andrzej Lepper był silnym psychicznie człowiekiem, a przy tym do wszystkiego podchodził na luzie”.

Łyżwińska zapewniała, że Lepper miał polityczne plany na przyszłość i zamierzał startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Dodała, że zapamięta go jako człowieka charyzmatycznego, z wielką odwagą, serdecznego i bardzo wesołego.

„Będzie nam go bardzo brakowało. To duża strata dla Polski, duża strata dla Samoobrony” - podkreśliła.

Sylwetka Andrzeja Leppera

Andrzej Zbigniew Lepper (ur. 13 czerwca 1954 w Stowięcinie, zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie) – polski polityk i związkowiec, przedsiębiorca, założyciel oraz przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego "Samoobrona".

Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, przez dwa miesiące wicemarszałek Sejmu IV kadencji, wicemarszałek Sejmu V kadencji od 26 października 2005 do 9 maja 2006. Przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim od 1 maja 2004 do 19 lipca 2004[1]. Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremier w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego od 5 maja 2006 do 22 września 2006, powołany ponownie 16 października 2006, zdymisjonowany 9 lipca 2007.

Kandydat na urząd Prezydenta RP w 1995, 2000, 2005 i 2010.

Za : Wikipedia

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto