2,4 miliona złotych na wsparcie osób z niepełnosprawnością w Koszalinie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Program ma na celu zapewnienie dostępności do usługi asystenta osobom z niepełnosprawnościami.
Program ma na celu zapewnienie dostępności do usługi asystenta osobom z niepełnosprawnościami. pixabay.com
Udostępnij:
Dokładnie 2,4 miliona złotych otrzymał właśnie koszaliński samorząd na zrealizowanie ważnego programu dla osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o „Asystenta osobistego”, edycja 2022.

To program realizowany już od kilku lat, ale w tym roku otrzymał wreszcie solidne wsparcie, bo wynoszące wspomniane aż 2,4 miliona złotych. Cały program w Koszalinie ma kosztować 2,44 miliona złotych. Miasto dołoży więc naprawdę niewiele.

- Program ma na celu zapewnienie dostępności do usługi asystenta osobom z niepełnosprawnościami z Koszalina. A chodzi o wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym - słyszymy.

Program finansowany jest przez Państwowy Fundusz Celowy - Fundusz Solidarnościowy. Taki asystent będzie dostępny dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami o konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Asystent ma być też dostępny dla dorosłych koszalinian z niepełnosprawnościami, którzy posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie odpowiedniej ustawy.

- Program ma zapewniać możliwość skorzystania z pomocy asystenta przy wykonywaniu codziennych czynności i funkcjonowaniu w życiu społecznym, ograniczyć skutki niepełnosprawności oraz stymulować osoby z niepełnosprawnościami do podejmowania aktywności oraz umożliwić im realizowanie prawa do niezależnego życia - wymieniają nasi rozmówcy, odpowiedzialni za wdrożenie programu w Koszalinie.

Program ma też przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu.

Program był już realizowany w Koszalinie w 2020 i 2021 roku przez Spółdzielnię Socjalną „Opieka Ty i Ja”. Teraz miasto, po podpisaniu stosownej umowy z wojewodą i otrzymaniu pieniędzy, zleci ponownie realizację zadania organizacji pozarządowej w ramach nowego konkursu ofert.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: 2,4 miliona złotych na wsparcie osób z niepełnosprawnością w Koszalinie - Głos Koszaliński

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie