Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Wiadomości Koszalin

  Sortuj według:
  • Nagrody od Ministra Edukacji dla najlepszych [FOTOGALERIA]

   Dziś odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.

  • Regionalny Puchar Polski. Z bratem raźniej. Piłkarski duet w Karlinie [WIDEO]

   W regionie koszalińskim można znaleźć co najmniej kilkanaście klubów, w barwach których występują duety braci. Jeden z nich znajduje się w IV-ligowym Sokole Karlino. Od czasów, gdy występowali w Płomieniu Myślino ich drogi nie mogły się skrzyżować. Udało się dopiero w tym sezonie. Bracia Marcin i Kamil Gozdalowie opowiedzieli o swojej przygodzie z piłką i o tym, jak to jest grać w jednej drużynie u boku brata.

  • Dzień Kobiet w Szkole Tańca King Dance. Trwają zapisy

   Szkoła Tańca King Dance zaprasza wszystkie panie, już po raz kolejny, na wyjątkowy Dzień Kobiet.

  • Wszystko może być sztuką. Cukin znany jest już nie tylko w Koszalinie

   W szkole każdy wolny skrawek papieru pokrywał rysunkami. Za jego przykładem również koledzy zaczęli malować. Dziś to, co było dziecięcym hobby, przerodziło się w pasję i sposób na życie. Cukin, czyli Tomasz Żuk, znany jest już nie tylko w Koszalinie.

  • Pasje w kadrach. Zobaczcie jak życie może być piękne

   W tę sobotę o godzinie 17 w salonie Renault Dubnicki zobaczyć możecie piękne zdjęcia i pozna ich autorów - to finał konkursu fotograficznego.

  • Karnawałowe imprezy w Koszalinie przed laty [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

   Trwa karnawał. Jesteście ciekawi, jak wyglądały imprezy karnawałowe w Koszalinie kilka lat temu? Jak wówczas bawili się koszalinianie? Zobaczcie koniecznie!

  • Termomodernizacja budynków kluczem w walce ze smogiem i wysokimi kosztami ogrzewania

   • art. sponsorowany

   Wymienione drzwi, zupełnie nowe okna, ocieplone ściany i stropy - kilkanaście mieszkalnych budynków wielorodzinnych w Szczecinie zmieniło się nie do poznania. To efekt projektu zrealizowanego dzięki funduszom unijnym.

  • Studniówkowe kreacje 2019 w Koszalinie i regionie [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

   Sezon studniówkowy 2019 w regionie dobiega końca. Bal studniówkowy to dla wielu olbrzymie przeżycie. Każdy chce wyglądać wyjątkowo. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze kreacje studniówek w Koszalinie i regionie. Zobaczcie zdjęcia!

  • Portrety koszalinian sprzed ponad stu lat [ZDJĘCIA]

   Oto piękne portrety z przełomu wieków. Każde z nich to małe dzieło sztuki, zrobione w formie ozdobnych wizytówek. Nie wiemy, jak ci ludzie się nazywali, ani jak wyglądało ich codzienne życie. Ale jedno wiemy na pewno: to koszalinianie. Te unikalne fotografie możemy pokazać naszym Czytelnikom dzięki Grzegorzowi Funke, znanemu koszalińskiemu przedsiębiorcy, podróżnikowi i fotografikowi. To właśnie w jego niemałych zbiorach rzeczy i zdjęć związanych z historią naszego miasta są też i te małe portrety. Zostali uwiecznieni na nich koszalinianie, zdjęcia są pięknie wykonane, umieszczone na twardych, ozdobnych tekturkach. Na odwrocie zdobią je fantazyjne wizytówki zakładów fotograficznych, w których uwieczniono wizerunki klientów. - To prawdziwe cudeńka, małe działa sztuki - mówi Grzegorz Funke. - Tu wszystko jest drobiazgowo przemyślane i wykonane. Żadna poza fotografowanych osób nie jest przypadkowa, każda mówi coś o nich ważnego, pokazuje jakiś rys osobowości. Kapitalnie jest uchwycona głębia, światło, mistrzowsko są wytonowane doły zdjęć. To robili prawdziwi artyści, a każda taka fotografia była pamiątką na całe życie, przechowywaną z pokolenia na pokolenie - dodaje koszalinianin. Podkreśla, że dziś, w dobie powszechnej cyfryzacji, mamy aparaty, którymi robimy setki zdjęć, ale rzadko kiedy choćby jedno z nich mówiło o nas samych coś ważnego. - Postępująca technika zwalnia nas z myślenia. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i sam aparat zrobi za nas wszystko. Ale potem wszystkie zdjęcia wyglądają tak samo, nie zostają w pamięci. Tymczasem sto lat temu, przy ówczesnych możliwościach technicznych, powstawały fotografie, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju - zauważa nasz rozmówca. Część sfotografowanych w ten sposób osób wybrało zakład Hansa Zimera. Mieścił się on przy dzisiejszym Rynku Staromiejskim i był jedną z najdłużej działających pracowni fotograficznych (od 1891 roku do 1930). Oprócz fotografii Zimer parał się też produkcją i sprzedażą pocztówek. Na pozostałych zdjęciach są nazwiska właścicieli innych zakładów, w tym Muller i Hack, a także polsko brzmiące Stybalkowski. Łącznie w przedwojennym Koszalinie funkcjonowało 29 pracowni fotograficznych. Ich liczba stale ulegała zmianie. Większość z nich działała nie dłużej niż kilka lat.

  • Karnawał w klubie Prywatka w Koszalinie [zobacz zdjęcia]

   Karnawał trwa. To widać także na parkiecie koszalińskiego klubu Prywatka. W weekend był tu tłum mieszkańców Koszalina i okolic. Oto zdjęcia z ostatnich imprez. Zapraszamy do oglądania.

  • Koszaliński VIII Bal Charytatywny za nami [zdjęcia]

   W sobotę w Teatrze Variete Muza odbył się VIII Bal Charytatywny pod patronatem prezydenta Koszalina, którego gospodarzami byli Anna i Piotr Jedlińscy. Tradycyjnie już dochody z balu zostaną przekazane na rzecz potrzebujących - w tym roku dla Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego oraz Domu Samotnej Matki „Dar Życia”

  • 13. gala taneczna w Centrum Kultury 105 w Koszalinie [zdjęcia]

   W niedzielę na scenie Centrum Kultury 105 w Koszalinie swoje umiejętności zaprezentowali tancerze ze studia tańca Pasja. To była już 13. gala podsumowująca działalność koszalińskiej szkoły.

  Zobacz koniecznie