Wybierz region

Wybierz miasto

  Wysocki w Filatelistyce

  Muzeum Włodzimierza Wysockiego
  Koszalin, ul. Gen. Władysława Andersa/11/1A, +48 94 342 44 21

  Od 14.01.2013 do 31.12.2018

  • Brak informacji o cenie

  To niewątpliwie jeden z najbardziej interesujących działów muzealnej kolekcji. Składają się nań zarówno znaczki pocztowe, jak i datowniki, koperty, karty pocztowe. Na uwagę zasługują między innymi: rosyjski znaczek z wizerunkiem Wysockiego z roku 1999, wzór pierwszego radzieckiego znaczka pocztowego z portretem Włodzimierza Wysockiego, czy czworoblok z Gwinei Równikowej, stanowiący część serii poświęconej wybitnym wokalistom i gitarzystom świata (w tej serii, oprócz Wysockiego, na czworobloki „trafili” również między innymi Elvis Presley, John Lennon, Mick Jagger, Frank Sinatra, Stevie Wonder, Sting, Chuck Berry, Jimmy Hendrix, Paul McCartney, Eric Clapton, Carlos Santana).

  Na uwagę zasługują również datowniki: od pierwszego polskiego datownika z wizerunkiem Wysockiego, wyemitowanego w 1987 roku z okazji Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, po datowniki z trzeciego tysiąclecia.

  Kolekcję uzupełniają polskie i zagraniczne książki, a także katalogi i periodyki filatelistyczne, w których omawiane są między innymi znaczki, koperty, datowniki poświęcone Włodzimierzowi Wysockiemu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!