Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert charytatywny na rzecz samotnych matek

  Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki
  Koszalin, ul. Piastowska/2, +48 94 342 20 22

  18:30 Piątek, 5 grudnia

  • 50zł

  Koncert charytatywny na rzecz samotnych matek.

  Ruben Silva dyrygent
  Agata Raatz skrzypce
  Marcin Fleszar fortepian
  Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej


  Dochód z imprezy zostanie przekazany na utworzenie i prowadzenie mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek. Na koncert zaprasza Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

  Fundacja „Zdążyć z Miłością” wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, a swoją pomoc adresuje w szczególności do samotnych matek. Z inicjatywy Fundacji w Koszalinie powstaje mieszkanie chronione, gdzie znajdą przystań matki z małoletnimi dziećmi opuszczające Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe „Nadzieja”, czy inną placówkę opiekuńczą.

  Koncert odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.30. Na czele orkiestry Filharmonii Koszalińskiej stanie Ruben Silva, polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, wieloletni szef artystyczny koszalińskich filharmoników. Ruben Silva obecnie pracuje w warszawskiej Operze Kameralnej, jednak często dyryguje w Koszalinie, poprowadzi również ten wyjątkowy koncert charytatywny. W roli solistów publiczność będzie podziwiać dwoje utalentowanych młodych artystów: skrzypaczkę Agatę Marię Raatz oraz pianistę Marcina Fleszara.

  Agata Maria Raatz pochodzi z Koszalina. Jest uznawana za jedną z najlepiej zapowiadających się skrzypaczek swojego pokolenia. Na skrzypcach zaczęła grać w wieku 7 lat, jako jedenastolatka zadebiutowała w roli solistki z orkiestrą symfoniczną w Koszalinie. Od tamtej pory koncertuje i daje recitale w Polsce i wielu krajach Europy. Występowała z Nigelem Kennedym, jako członek jego Orchestra of Life, w prestiżowych salach koncertowych. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Gra na instrumencie z 1844 roku wykonanym przez Jean-Baptise Vouillaume’a.

  Marcin Fleszar to artysta pochodzący z Wrocławia. Karierę pianisty rozpoczął w wieku 7 lat. Absolwent studiów solistycznych w Akademii Muzycznej w Bernie, jako jedyny polski pianista od 2013 roku jest objęty programem dla wybitnie utalentowanych młodych artystów pod patronatem Królowej Belgijskiej. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych krajowych i zagranicznych, m.in. zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Interpretacji Lozanna w 2007 roku, a także IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2008 roku.

  W 2009 roku Agata Maria Raatz oraz Marcin Fleszar rozpoczęli współpracę, koncertując pod nazwą „Atma Duo”. W sezonie koncertowym 2012 – 2013 duet dał wiele recitali w Hiszpanii.

  Soliści wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Koszalińskiej wykonają:
  - Koncert fortepianowy a-moll Piotra Czajkowskiego
  - Koncert skrzypcowy d-dur Edwarda Griega

  Koncert słowem wiążącym opatrzy niezastąpiony mistrz pięknej mowy Andrzej Zborowski.
  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup diecezjalny Edward Dajczak oraz prezydent Miasta Koszalina.

  Wśród patronów medialnych znalazły się redakcje: TV Max, Głosu Koszalińskiego, tygodnika Miasto, magazynu Prestiż, czasopisma Koszalin Bliżej, Radia Plus, Radia Koszalin oraz Gawex Media.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!