Wybierz region

Wybierz miasto

  Blood Mantra Tour

  Centrum Kultury 105
  Koszalin, ul. Zwycięstwa/105, +48 94 347 57 01

  19:00 Sobota, 31 stycznia

  • 40zł

  Decapitated

  Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza.

  Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000.

  Kwartet pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku samochodowym śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lechnera.

  Thy Disease

  Polska grupa wykonująca początkowo muzykę z pogranicza black i death metalu. Powstała w 1999 r. w Krakowie. Po wydaniu drugiego albumu studyjnego formacja zwróciła się w stronę death metalu z wpływami muzyki elektronicznej.

  Grupa powstała 1999 r. w Krakowie z inicjatywy znanego z występów w grupie Crionics gitarzysty Dariusza Stycznia pseudonim "Yanuary". Ten do współpracy zaprosił wokalistę Michała Senajko pseudonim "Psycho" oraz gitarzystów znanych jako "Pepek" (gitara), "Hiv" (gitara basowa) i perkusistę "Pinocchio". W styczniu 2001 r. doszło w zespole do zmian personalnych. Nowym basistą został znany z grupy Crionics instrumentalista Marek Kowalski pseudonim "Marcotic", do zespołu dołączył Jakub Kubica pseudonim "Cube" (instrumenty klawiszowe). W marcu 2002 zespół wystąpił na festiwalu Metalmania, u boku takich grup jak: Paradise Lost, Tiamat, Moonspell, Cannibal Corpse czy Immortal. W czerwcu tego samego roku grupę opuścił perkusista "Pinochio", którego zastąpił Maciej Kowalski pseudonim "Alize666"/"Darkside". Na przełomie 2003 i 2004 r. grupa nagrała 3 album pt. Neurotic World of Guilt. W między czasie nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty, "Alizee666" zastąpił znany z występów grupie Sceptic Jakub Chmura pseudonim "Cloud". 30 listopada 2009 r. ukazał się 5 album zespołu zatytułowany Anshur-Za.

  Materia

  Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax. Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie w 2010 roku. Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku. Do osiągnięć kapeli można dołączyć jeszcze wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkurasch między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Hajnówce.

  Po zwycięstwie w eliminacjach do Przystanku Woodstock w 2011 jeden z najbardziej znanych producentów w kraju, Andrzej Puczyński zaprosił zespół na nagranie płyty w Izabelin Studio.

  The Sixpounder

  W 2008 roku kompozycje Paul’a Shrill’a i liryki Frantic Phil’a utworzyły to, co dzisiaj znasz jako The Sixpounder. Śmiałkowie, którzy mieli styczność z ich twórczością, są zgodni, że jest to „powiązanie ducha rock and rolla z upiorem metalu”, która daje śmiertelną mieszankę, przepełnioną ogromną ilości energii.

  The Sixpounder nie zamyka się w żadnych ramach. Zawsze broni się swoją muzyką i show, co owocuje zwycięstwami na wielu rockowych przeglądach i festiwalach, tak głosami jury jak i publiczności.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?