Wybierz region

Wybierz miasto

  BELTAINE & GLENDALOUGH

  archiwum

  Filharmonia Koszalińska im. S.Moniuszki
  Koszalin, ul. Piastowska/2

  19:00 - 21:00 Czwartek, 11 kwietnia

  Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej nawiązujących do kultury celtyckiej. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.
  Grupa powstała w 2002 r. w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie siedmiu muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz 2 albumy live. Trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.
  Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
  W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.
  Skład zespołu: ADAM ROMAŃSKI – skrzypce; GRZEGORZ CHUDY – whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri; JAN GAŁCZEWSKI – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita; JAN KUBEK – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne; ŁUKASZ KULESZA – gitara akustyczna; BARTEK DUDEK – gitara basowa; PIERRE – perkusja.

  Glendalough ( taniec)

  Zespół działa nieprzerwanie od 2003 roku. Występuje w Polsce i za granicą, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji.
  Umiejętności i doświadczenie sceniczne tancerzy zostały wielokrotnie potwierdzone przez miejsca zajmowane na podiach międzynarodowych zawodów tanecznych w Wiedniu, Pradze, Warszawie i Krakowie. Unikają utartych ścieżek. Lubią eksperymentować, łączyć formy i style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego w świecie "bez granic". Wykonują taniec miękki (tzw. balet irlandzki) oraz widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami tanecznymi (tango argentyńskie, taniec ludowy, flamenco, tribal, jazz).
  Sprzedaż biletów prowadzi kasa Filharmonii Koszalińskiej, tel.: +48 94 342 62 20
  e-mail: kasa@filharmoniakoszalinska.pl

  Cena biletu Opis
  40złII strefa
  50złI strefa

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!