Znicz Pruszków - Gwardia Koszalin 1:2 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
W meczu pierwszej kolejki drugiej ligi, Gwardia Koszalin pokonała na wyjeździe spadkowicza z zaplecza ekstraklasy - Znicz Pruszków 2:1.

Pojedynek nie ułożył się dla koszalińskiej drużyny najlepiej. W pierwszych minutach gwardziści grali bardzo nerwowo, co było próbowali wykorzystać gospodarze. W 11. minucie Paweł Włodyka zaskoczył Adriana Hartleba strzałem zza pola karnego i Znicz objął prowadzenie.

W 23. minucie podopieczni Tadeusza Żakiety doprowadzili do remisu. Podanie Przemysława Brzeziańskiego wykorzystał Adrian Kwiatkowski. Jeszcze przed przerwą na bramkę strzeżoną przez Piotra Misztala groźnie strzelali Radosław Mikołajczak, Aleksander Karbowiak oraz Wojciech Zyska.

W 63. minucie szybką akcję rozprowadził Radosław Mikołajczak. Z prawej strony pola karnego futbolówkę wyłożył Adrian Kwiatkowski, a z bliskiej odległości do siatki posłał ją Przemysław Brzeziański. W 80. minucie czerwoną kartką za faul na Michale Szubercie został ukarany bramkarz gospodarzy - Piotr Misztal, a między słupkami pojawił się zawodnik z pola - Paweł Tarnowski.

Znicz Pruszków - Gwardia Koszalin 1:2 (1:1)