Powołano pierwszą w województwie zachodniopomorskim - Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Pomorze”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
5 rolników założyło pierwszą w zachodniopomorskiem Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Pomorze”.Inicjatorzy projektu pracują w powiecie świdwińskim oraz gminach Złocieniec i Wierzchowo.

Rolnicy mają ok. tysiąc hektarów upraw i wytwarzają rocznie kilkadziesiąt ton owoców m.in.: czarne i czerwone porzeczki, truskawki, maliny, aronię, agrest, różę... Czterech z pięciu członków grupy posiada certyfikaty ekologiczne, co oznacza, że produkty „Pomorza”, z jasno określonym pochodzeniem i warunkami uprawy, będziemy mogli znaleźć na tzw. bio-półkach w sklepach i hipermarketach. Grupa w planach ma także uprawę warzyw oraz budowę własnej chłodni, aby dostarczyć odbiorcy żądaną ilość produktu, w odpowiednim opakowaniu i odpowiednio oznakowaną.

Status grupy - umożliwia rolnikom uzyskanie unijnej dotacji - wypłacane przez 5 lat, zanim grupa uzyskać stabilną pozycję na rynku rolnym Europy.Wiadomości Koszalin, Wydarzenia Koszalin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!