Wiosenny falstart. Gwardia Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:3 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Gwardia Koszalin uległa na swoim boisku Bałtykowi Gdynia 2:3
Gwardia Koszalin uległa na swoim boisku Bałtykowi Gdynia 2:3 Dawid Jaśkiewicz
Drugiej wiosennej porażki doznali piłkarze Gwardii Koszalin. Po przegranej w meczu o Puchar Polski na szczeblu okręgowym, w pierwszym tegorocznym spotkaniu o ligowe punkty gwardziści ulegli Bałtykowi Gdynia 2:3.

Pojedynek rozpoczął się jednak po myśli gwardzistów. W 23 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Norbert Dondera, a głową piłkę do siatki skierował Przemysław Brzeziański. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie cztery minuty. Rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Zyska. Do końca tej części gry żadnej z drużyn nie udało się poważnie zagrozić bramce rywala.

Już cztery minuty po wznowieniu gry goście strzelili drugą bramkę. Patryka Wójcika pokonał Piotr Karasiński. W 70 minucie gdynianie wyprowadzili szybką kontrę, a akcję znakomicie zamknął Dominik Klecha. Kwadrans później szybką akcję przeprowadził Przemysław Brzeziański, a kontaktowego gola strzelił Robert Ziętarski. Gwardziści próbowali jeszcze doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry na bramkę Bałtyku groźnie głową strzelał Bartłomiej Oleszczuk. Piłkę zmierzającą do siatki w doskonałym stylu odbił Marcin Matysiak.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:3 (1:1)