Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy w ramach autorskiego programu „TAKI JAK JA – więcej tolerancji to mniej agresji” spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18. Poruszanym tematem była właśnie tolerancja, a często jej brak.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Ich wizyta dotyczyła bardzo ważnej kwestii, a mianowicie tolerancji, której brak często może doprowadzić do różnych form przemocy. Takich zachowań mogą doświadczyć uczniowie w domu, szkole lub wśród grupy rówieśniczej.

Policjanci uświadomili uczniom co to jest brak tolerancji, omawiając konkretne przykłady. Poprzez zadania i prezentację multimedialną funkcjonariusze chcieli podnieść świadomość młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności.

Mundurowi w trakcie spotkania wspomnieli uczniom także o odpowiedzialności karnej oraz przybliżyli sytuację życiową osób bezdomnych czy niepełnosprawnych.

Przeprowadzanie przez policjantów tego typu lekcji ma za założenie przede wszystkim kształtowanie w młodym człowieku akceptacji odmienności oraz umiejętności funkcjonowania w społecznościach lokalnych.

Zobacz także Koszalin: Wręczenie stypendiów dla sportowców

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!