Mężczyźni w Polsce potrafią się dobrze ubierać. Udowadniają to pomysłodawcy akcji Gentlemen's Walk.

Początkowo grupa liczyła pięć osób, dziś skupia kilkudziesięciu pasjonatów męskiej elegancji z całego kraju. Dawid Tymiński na pomysł stworzenia Gentlemen's Walk wpadł wspólnie z Maciejem Gajdurem z Wro Street Fashion. Fanpage na Facebooku założyli w czerwcu 2014 roku, a pierwszy Gentlemen's Walk został zorganizowany w lipcu tego roku.

- Przy okazji obserwowania przechodniów zauważyliśmy, że dobrze ubranych pań na wrocławskich ulicach jest sporo, a w przypadku panów sprawa wygląda gorzej. Inicjatywa powstała, żeby pokazać, że mężczyźni w Polsce również potrafią się dobrze ubierać i bawić się modą tak, jak to czynią ich koledzy zza granicy - mówi Dawid Tymiński.

Na czym polega Gentlemen's Walk? Nie chodzi tylko o spacerowanie i robienie zdjęć, choć to jeden z elementów tych męskich spotkań. O wiele ważniejsze jest umożliwienie spotkania się osób, dzielących wspólne zainteresowania.

- Podczas naszych spotkań toczą się burzliwe dyskusje, wymieniamy się doświadczeniami, wzajemnie się inspirujemy i współtworzymy pierwszą tego typu inicjatywę w Polsce - wyjaśnia Tymiński.

Spotkania przeznaczone są dla osób, dla których elegancja nie jest tylko konwencją ubiorową, ale pojęciem szerszym, jak również dla tych, którzy w tym temacie chcieliby się czegoś ciekawego dowiedzieć.

- Jeśli ktoś waha się, czy Gentlemen's Walk jest dla niego, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w "realu" - nie ma innej możliwości, by poczuć prawdziwy klimat tej inicjatywy. Od samego początku podkreślamy, że każdy jest u nas mile widziany, bo formuła spotkań jest otwarta. Na ten moment mogę zdradzić, że przy okazji kolejnych edycji tego wydarzenia pojawią się w naszym gronie także panie - dodaje Tymiński.

Panowie zorganizowali już w sumie osiem takich akcji - pięć odbyło się we Wrocławiu, a trzy były zorganizowane w innych miastach. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na Facebooku

Zagłosujcie też w naszym plebiscycie Modowa Bitwa Miast. Dawid Tymiński uczestniczył w naszej akcji w ubiegłym rokuZobaczcie też: Kto pojawił się na czerwonym dywanie?

Źródło: Agencja TVN/x-news

Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: