Bieg nocą to wysiłek, ale także radość Bieg nocą to wysiłek, ale także radość

Bieg nocą to wysiłek, ale także radość (© Radek Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Może to ostatni bieg w tej formule. Jeśli Sejm zdecyduje, że koniec ze zmianą czasu, Nocna Ściema nie będzie już tą samą ściemą. Skończą się rekordy świata.

Organizator biegu Michał Bieliński ze stowarzyszenia SFX zapewnia jednak, że nazwa pozostanie.

- Przypuszczam, że jeszcze w przyszłym roku czas będzie zmieniany - mówi nam.

- Nawet jednak, jeśli nie, nazwę i logo pozostawimy, zmienimy tylko uzasadnienie. Na jakie - za wcześnie na razie mówić.

Tegoroczne zawody nie będą się specjalnie różniły od tych z lat ubiegłych. Trasa pozostaje taka sama, jak w zeszłym roku. Biegacze wystartują na stadionie Bałtyku, pobiegną ul. Stawisińskiego, Gnieźnieńską, 4 Marca, Sybiraków, ponownie 4 Marca, Zwycięstwa, Chełmońskiego, Żeromskiego, Wojska Polskiego, Piaskową, przez teren Politechniki, Racławicką i ponownie ul. Stawisińskiego, skąd wbiegną na stadion.

Takich pętli maratończycy zrobią 6, półmaratończycy - 3.

Meta także będzie znajdowała się na stadionie Bałtyku.Organizator twierdzi, że trasa jest łatwiejsza niż w poprzednich latach, bo mniej pagórkowata. Co nie oznacza, że łatwa i w ogóle pozbawiona przewyższeń. Rozkładając siły, trzeba brać pod uwagę nie tylko to, że maraton zaczyna się tak naprawdę po 30 km, ale także i to, że noc to nietypowa pora dla tego typu zmagań. Zmęczenie może być większe, a sił starczyć na krócej.

Zobaczcie zdjęcia i wideo z 2016 roku


Czekamy na rekordy

Uczestników to jednak nie przestrasza. Na tegoroczny półmaraton zapisało się ponad 200 osób, a na maraton - ponad tysiąc. Czy padną rekordy frekwencji?

- Chciałbym, żeby padł rekord, czy tak się jednak stanie, będę wiedział dopiero po ukończeniu zawodów - zastrzega Michał Bieliński.

Dziś wiadomo na pewno, że uczestnicy zawodów są mieszkańcami nie tylko Koszalina i nie tylko Pomorza, ale pochodzą z całej Polski, w tym z tak odległych miast, jak Warszawa i Wrocław. Na starcie pojawią się też ekipy z krajów ościennych, jak Litwa czy Niemcy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy dostaną pakiet startowy, w którym znajdą się m.in. koszulka, chusta i torba.

Maratończycy otrzymają dodatkowo 2. koszulkę (oddychającą).

Dla finiszerów będą oczywiście pamiątkowe medale, które co roku wyglądają nieco inaczej.

Dodatkową atrakcją powinna być ścianka, na której uczestnicy będą mogli się podpisać, a także 4 banery z czasem biegu, na tle których będzie można się sfotografować.

Atrakcji nie zabraknie także na starcie.

Na stadion Bałtyku zaproszony został prezydent Piotr Jedliński, a pokaz ogni sztucznych ma być jeszcze bardziej efektowny niż rok temu.

Zobacz także Nocna Ściema 2016 w Koszalinie

Bieganie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!