Szczypiornistki Energi AZS Koszalin grały w Sławnie [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Po trwającej od połowy listopada przerwie, związanej ze startem reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy, zespoły wrócą do walki o ligowe punkty w najbliższy weekend. Trzy z nich zaprezentowały się w ostatnią sobotę 2018 roku w Sławnie, na turnieju o Puchar Burmistrza Miasta.

W rozgrywkach, których organizatorem był UKS Lider Sławno, wystąpiły ekipy z górnej szóstki tabeli: Pogoń Szczecin, Start Elbląg i Energa AZS Koszalin. Po trofeum włodarza Sławna sięgnęły plasujące się na 6. miejscu w tabeli elblążanki. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy w pierwszym meczu pokonały wicelidera po 1. rundzie rozgrywek Superligi, Energę AZS 26:23 (14:7), a w drugim Pogoń 28:26 (12:14).

Warto dodać, że w Starcie wystąpiła rozgrywająca Joanna Waga, która wznowiła karierę sportową (zrezygnowała z gry po sezonie 2017/18).

W zamykającym imprezę meczu Energa AZS uległa Pogoni 26:27. Akademiczki w I połowie miały już 5 goli przewagi, ale na przerwę schodziły z wynikiem 14:11. Po zmianie stron rywalki odrobiły starty. Później prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a końcówka należała do Pogoni.

Dodajmy, że w Sławnie obok wyłączonych do końca sezonu Romany Roszak i Klaudii Domaros, nie zagrała Paulina Tracz (lekki uraz).