Sambor kolejny raz zapłacił frycowe

Z. Brucki
Wciąż bez zwycięstwa w PGNiG Superlidze Kobiet są debiutujące w niej piłkarki ręczne Latochy Sambora Tczew. W minionej, trzeciej serii spotkań, podopieczne Roberta Karnowskiego w Kielcach otrzymały kolejną, tym razem srogą lekcję szczypiorniaka. Zawodniczki miejscowego KSS rozgromiły je 41:24.

Faworytkami były gospodynie, ale zdeterminowane rywalki postawiły wysoko poprzeczkę. Tczewiankom nie udało się jednak dotrzymać kroku rywalkom przez całe spotkanie. Dwa słabsze okresy gry, pod koniec I połowy i kilka minut w drugiej, zdecydowały o ich bolesnej porażce.
Piłkarki Sambora toczyły z miejscowymi wyrównany bój do 20 min. meczu. Głównie dzięki Darii Wasilewskiej, która do tego czasu zdobyła pięć bramek, tczewianki przegrywały zaledwie 11:12. Do przerwy przyjezdnym już tylko raz udało się trafić do siatki, a gospodynie uczyniły to ośmiokrotnie.
Drugą odsłonę lepiej zaczęły tczewskie piłkarki strzelając dwie bramki (21:14). Były to jednak miłe złego początki. Zawodniczki Sambora seriami popełniały błędy, w rezultacie czego kielczanki w ciągu dziesięciu minut zdobyły dziesięć bramek pod rząd i było praktycznie po meczu...

KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24 (21:12)
KSS: Kawka, Kozieł - Gedroit 12, Grabarczyk 11, Rosińska 6, Pokrzywka 3, Abramauskaite 3, Kot 2, Stradomska 2, Lalewicz 1, Kabała 1, Drabik, Nowak, Młynarczyk.
Latocha Sambor: Rostankowska, Piotrowska - Wasilewska 9, Czarnecka 3, Waldowska 2, J. Szlija 2, Sobieraj 2, Jakubowska 2, Szlija K. 1, Zagrodzka 1, Belter 1, Wiącek 1, Wiśniewska, Jezierska.

Tabela

Pozostałe mecze: Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalińska 22:31 (11:16), Piotrcovia Piotrków Tryb. - AZS AWF Wrocław 26:18 (16:9), Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 39:23 (17:13), Zagłębie Lubin - SPR Lublin S.S.A (przełożony na 6.10).

1. Vistal Łączpol 3 6 95:66
2. Piotrcovia 3 6 84:69
3. Zagłębie 2 4 67:46
4. SPR Lublin 2 4 68:60
5. KSS Kielce 3 4 86:82
6. Ruch 3 3 76:73
7. Start 3 2 91:84
8. Politechnika K. 3 2 87:87