Puchar Polski KOZPN. Mechanik Bobolice - Gwardia Koszalin 0:6 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych
Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych Dawid Jaśkiewicz
Gwardia Koszalin awansowała do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Trzecioligowcy z naszego miasta wygrali na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice 6:0.

Mecz V rundy rozgrywek miał jednego faworyta. Tym bardziej, że gospodarze dysponowali w tym spotkaniu zaledwie jedenastoosobowym składem. Mimo to, podopieczni Tomasza Dudki dzięki swojej ambitnej postawie, szczególnie w pierwszej połowie, kilkakrotnie poważnie zagrozili bramce Andrzeja Budnika.

W 10. minucie Gwardia objęła prowadzenie za sprawą skutecznego strzału Przemysława Brzeziańskiego. Jeszcze chwilę później gospodarzy od straty gola uratowała poprzeczka, jednak kolejne minuty należały do miejscowych. Swoje okazje mieli Adrian Bielecki, Jakub Karpiński oraz Marcin Krysztoforski. Ostatni z wymienionych nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

Tuż przed przerwą goście podwyższyli swoje prowadzenie. Do siatki trafili Daniel Wojciechowski oraz ponownie Brzeziański.

W drugiej części czwartego gola dla koszalińskiego zespołu zdobył Kacper Wąsowicz. Rezultat spotkania ustalili Sebastian Ginter i Sebastian Martofel. Bliski skompletowania hat-tricka był Przemysław Brzeziański, lecz napastnik Gwardii tym razem trafił w słupek. W drużynie Mechanika swoje szanse do strzelenia gola mieli Adrian Bielecki i Dominik Małyszek.

Warto dodać, że w pierwszym zespole koszalińskiego klubu zadebiutowali juniorzy - Damian Brodowicz i Bartłomiej Maciukajć.

V runda Pucharu Polski KOZPN
Mechanik Bobolice - Gwardia Koszalin 0:6 (0:3)
Bramki: 2 Przemysław Brzeziański, Daniel Wojciechowski, Kacper Wąsowicz, Sebastian Ginter i Sebastian Martofel