Przygotowania trzecioligowców na finiszu [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin pokonali w meczu sparingowym czwartoligowego Leśnika Manowo 2:0 Dawid Jaśkiewicz
Koszalińscy trzecioligowcy finiszują z przygotowaniami do wiosennych rozgrywek.

W środę nasze zespoły rozegrały jedne z ostatnich meczów kontrolnych podczas zimowych przygotowań. Gwardia Koszalin zmierzyła się z czwartoligowym Leśnikiem Manowo. Podopieczni Łukasza Drożdżala ograli niżej notowanego przeciwnika 2:0. W pierwszej połowie do siatki trafił Maciej Stańczyk, a po przerwie rezultat spotkania ustalił Przemysław Brzeziański.

Na najbliższy weekend gwardziści mają zaplanowany ostatni test-mecz przed rywalizacją o stawkę. Gwardia zmierzy się ze Sławą Sławno. 5 marca koszaliński zespół zagra w meczu o Puchar Polski z MKP Szczecinek.

Bałtyk Koszalin zmierzył się z Astrą Ustronie Morskie. Drużyna ze stadionu przy ulicy Andersa uległa czwartoligowcowi 1:3. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie. Najpierw prowadzenie trzecioligowcom dał Krystian Krauze. Kolejne bramki w tym meczu strzelali jednak podopieczni Roberta Żolika. Dwukrotnie do siatki trafił Gracjan Szymański, a jednego gola dołożył Marcin Muzyczuk.

W niedzielę Bałtyk zagra kontrolnie z zespołem juniorów starszych występującym w Centralnej Lidze Juniorów. W pierwszy weekend marca zmierzy się w zaległym meczu z Gryfem Słupsk.