(© MACIEJ URBANOWSKI / POLSKAPRESS)

Zespół zapowiedział wydanie płyty "Powracająca Fala", będącej zapisem koncertu na tegorocznym festiwalu w Jarocinie. Muchy zagrają także dwa koncerty promujące wydawnictwo.

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. Efektem tej podróży jest "Fala", niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce "młodzi vs starzy" i "lud kontra władza" podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, Tilt, Izrael, Madame czy Aya RL.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na festiwalu w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki uwspółcześnionym aranżacjom.

Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności,a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz – żony reżysera "Fali". To muzyczna podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

Utwory, które znalazły się na płycie "Powracająca Fala"

1. Pogo II (Aya RL)
2. Ulica (Aya RL)
3. Gdyby nie szerszenie (Madame)
4. Nie poddawaj (Izrael)
5. Komisariat (1984)
6. O jaki dziwny, dziwny, dziwny (Tilt)
7. Coś pozytywnego (Tilt)
8. Moja krew (Repulbika)
9. Nasza ściana (Aya RL)
10. Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia (Tilt)

Koncerty promujące album "Powracająca Fala"

- 11 listopada - Jarocin, JOK (+ Blue Deep Shorts, Nosowska)
- 6 grudnia - Poznań, Blue Note

Poznański koncert jest jednocześnie premierą albumu, który tego będzie można nabyć na CD i płycie winylowej.


Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: