Już za dwa tygodnie w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie sie najważniejszy mecz w dziejach halowej piłki nożnej. Reprezentacja Polski podejmie drużynę narodową Węgier w ramach walki o awans do Mistrzostw Europy 2018.

„Niemożliwe stało się możliwe” – tak o remisie 1:1 Polaków z Hiszpanami pisały europejskie media w kwietniu tego roku. To właśnie urwanie punktu jednej z futsalowych potęg dało naszej reprezentacji awans do baraży, których stawką jest udział w Mistrzostwach Europy. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem aby wziąć udział w turnieju UEFA Futsal EURO 2018, który odbędzie się w Słowenii, Polacy muszą pokonać w dwumeczu dryżynę narodową Węgier.

Pierwszy mecz obu drużyn odbędzie się we wtorek 12 września w Miszkolc. Trudno wskazać faworyta dwumeczu, tym bardziej, że Węgrzy zajmują 33 miejsce w rankingu Futsal World Ranking, a Polska plasuje się o jedną pozycje wyżej – na 32. miejscu.

- Stoimy przed historyczną szansą – mówi Marcin Mikołajewicz, kapitan Reprezentacji Polski.

– Marzeniem każdego z nas jest udział w Mistrzostwach Europy z Orzełkiem na piersi. Jedno jest pewne: damy z siebie wszystko – dodaje jeden z czołowych graczy biało-czerwonej drużyny narodowej.

Mecz rewanżowy zaplanowany został na 26 września w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Początek rywalizacji o godzinie 18:30. O wsparcie drużyny narodowej apeluje sam selekcjoner Reprezentacji, Andrzej Bianga

– Ze swojej strony gwarantujemy walkę od pierwszej do ostatniej sekundy. Nasi kibice wielokrotnie pokazali, że możemy liczyć na ich wsparcie. Mam nadzieję, że w Koszalinie po raz kolejny nie zawiodą – komentuje polski szkoleniowiec.

Bilety na mecz rewanżowy w cenie 10 złotych można nabywać w kasach hali przy ulicy Śniadeckich 4 oraz na stronie www.bilety.koszalin.pl

Piłka nożna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!