Odmienne serie Łączpolu i Sambora

Zbigniew Brucki
W tym sezonie dwie pomorskie siódemki w PGNiG Superlidze Kobiet walczą o odmienne cele. Vistal Łączpol Gdynia toczy, z powodzeniem, korespondencyjny bój z Piotrcovią Piotrków Tryb. o przodownictwo w tabeli. Debiutantki na tym szczeblu, szczypiornistki Latochy Sambora Tczew, też korespondencyjnie, walczą z innymi, by nie być czerwoną latarnią ekstraklasy.

W IV kolejce gdyńskie piłkarki podtrzymały serię zwycięstw. W Kielcach rozgromiły miejscowy KSS 41:23 (20:12). Mecz był jednostronnym widowiskiem. Gospodynie jedynie kwadrans stawiały opór. Później przyjezdne dominowały już w każdym elemencie gry i sukcesywnie powiększały rozmiary zwycięstwa.
Tczewianki otrzymały kolejną lekcję szczypiorniaka. Na parkiecie rywalek przegrały z AZS Politechniką Koszalińską 21:31 (12:18). A zaczęły nieźle. Po kilku minutach prowadziły 5:4. Później jednak straciły pięć bramek pod rząd i choć z czasem odrobiły nieco dystans, w końcówce pierwszej odsłony znów miały okres przestoju.
Po wyrównanym początku drugiej połowy, przyjezdnym ponownie przydarzył się słabszy okres gry. Po ich błędach rywalki osiągnęły 10-bramkową przewagę (27:17) i było po meczu...

KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 23:41 (12:20)
Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Koniuszaniec 7, Kulwińska 5, Głowińska 5, Vartić 3, Sabała 4, Białek 4, Duran 4, Jędrzejczyk 3, Sulżycka 2, Szwed 2, Kobzar 1, Lipska 1.
Dla KSS najwięcej: Gedroit 7, Stradomska i Abramauskaite - po 4, Grabarczyk 3.

AZS Politechnika Koszalińska - Latocha Sambor Tczew 31:21 (18:12)
Sambor: Rostankowska, Piotrowska - Krajewska 5, Zagrodzka 3, Czarnecka 3, Waldowska 3, Wasilewska 3, Kordunowska 1, Belter 1, Wiśniewska 1, Sobieraj 1, J. Szlija, Jakubowska.
Dla AZS najwięcej: Dworaczyk 7, Bielenia 5 oraz Kobyłecka, Całużyńska i Olek - po 4.